Ordu
DOLAR19.054
EURO20.5095
ALTIN1211.9
NATURİMMUN

ORDU’YA VERİLİP TUTULMAYAN SÖZLERİ HATIRLATSIN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU’YA VERİLİP TUTULMAYAN SÖZLERİ HATIRLATSIN
Abone ol
Rıhtım ile teleferik arasında hizmete giren tramvayı eleştiren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Millet buna baktıkça Numan Kurtulmuş’un Ordu’ya  söz verip de tutmadığı tramvay dahil 5 mega projeyi hatırlasın dursun.” dedi. 

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, şu açıklamayı yaptı: İzahı olmayan şeylerin mizahı olur derler ya… Numan kurtulmuş  yıllar önce Ordu’ya 5 mega proje sözü verdi. O günlerin başbakan yardımcısı bugünlerin AKP Genel Başkan vekili. Üstünden yıllar geçti bir tane projenin adı dahi ortada yok. Sonra biz üniversite öğrencilerinin yurt sorunu var deyince Erdoğan bizi yalan söylemekle itham ediyor. Yalanın daniskası yanında bak işte kayıtları var. Nerede bu projeler?

İKİ BAKAN BUNU MU YAPABİLDİ?

Bu projeden biri de Orduya tramvay hattı idi. Tam da bu günlerde Ordu’da sahil yolundaki kaldırımda tramvaya benzeyen bir şey görmüşler. Gazetelere TRT'ye bile haber yaptırmışlar. Gidip bir bakalım dedik.  Aha işte geliyor. Yıllar önce Kurtulmuş'un Orduya vadettiği tramvay bu olsa gerek. Gerçi bunun rayları yok. İki eski bakan, biri Büyükşehir Belediye Başkanı biri AKP genel başkan vekili birlikte hakiki değil de anca nostaljik olanı yapabilmişler.

BU MU TURİZMİ PATLATACAK

Bir de ne demişler turizme katkı yapacakmış. Turizm demişken, göstereyim. Ordu’da Boztepe’ye çıkan teleferik hattı var. CHP’li belediyemiz yaptı. yılda 1 milyon  yolcu taşıyordu.  4 aydır kapalı ne zaman açılacağı da belli değil.  Bizim yapıp teslim ettiğimiz teleferiği işletmekten dahi aciz bu yönetim. Günde en az 3000 kişi taşıyan teleferik ile yapamadığı turizmi, 20 kişilik bu nostaljik ve de dandik tramvay ile yapacakmış. Allah size akıl versin.

 

BU AKLI KİMDEN ALIYORSUNUZ

Daha önce de Belediye meydanında sanatçı Engin Altan Düzyatan büstünü Türk büyüğü Ertuğrul Gazi diye millete takdim eden, Ordu’yu tüm  Türkiye’ye rezil eden de bunlardı. Sonra aynı yere pandemide gaz odası koydular. İçine girenden çok dışardan bakıp gülenler oldu. Size bu akılları kim veriyor?

ZİHNİ SİNİR PROJESİ

Mizah dergisi Gırgır vardı bir zamanlar. Orada bir Zihni Sinir karakteri vardı. Enteresan buluşları olan. Bu belediye ekibinde biri var sanırım bu Gırgır dergisini çok okuyor  idi. Ya, bari milletin yürüdüğü bu kaldırıma, bisiklet ve ATM yoluna  koymayın bunu. Zaten tekeri var yola indirin. Belediye yönetimi olarak hep beraber binin mahalle mahalle dolaşın, kendi kendinize eğlenin, ama böyle millet ile eğlenmeyin.  Ya da en iyisi burada kalsın tam da Numan Kurtulmuş’un söz verdiği hatta gidiyor. Millet buna baktıkça Numan'ın Ordu’ya  söz verip de tutmadığı tramvay dahil 5 mega projeyi hatırlasın dursun.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTINORDU’DA SİLAHLI SALDIRI Önceki Haber

ALTINORDU’DA SİLAHLI SALDIRI 

‘PERŞEMBE’DE KANALİZASYON ARITILMADAN DENİZE AKITILIYOR!’Sonraki Haber

‘PERŞEMBE’DE KANALİZASYON ARITILMADAN DE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar