Ordu
DOLAR13.6296
EURO15.1684
ALTIN785.40
reader

ORDU’YU BAŞ TEMSİL ETTİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU’YU BAŞ TEMSİL ETTİ
Abone ol
Serbest Muhasebeciler Odası Karadeniz Oda Başkanları Platform toplantısı Kırklareli’nde yapıldı. Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, toplantıda bir konuşma yaptı.  

Toplantıya TÜRMOB Genel Başkanı YMM Emre Kartaloğlu,  İSMMMO Başkanı ve Karadeniz Odaları Platform Başkanı Yücel Akdemir, TÜRMOB Denetleme Kurulu Başkanı Burhan Düz, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı SMMM Ayşe Durmaz, Kırklareli SMMM Oda Başkanı Faruk Azabaoğlu, Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını temsilen Oda Başkanı Bahadır Baş ve Yirmi Beş Oda Başkanı ve Oda Yöneticileri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Platform Başkanı Yücel Akdemir; “Karadeniz Odalarının 50’nci toplantısını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde 1993 yılından bu yana bir arada oluyoruz. Bugün mesleğimiz ile ilgili önemli konular konuşacağız. Ama öncelikli bir konuyu unutmamalıyız aramızdan yakın zamanda ayrılan Fikri Çalçalı başkanımızı, Cevat Elmalı ve   Orhan Kolcu meslektaşlarımızı rahmet ile anıyoruz. Bugün tahsilat sorununu, serbest meslekte tahakkuk tahsilat çelişkisini ve son dönem geçici verginin kaldırılmasını konuşacağız. Ayrıca 50’nci toplantı anısına bir pasta keseceğiz. Toplantıya katılan bütün oda başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

TÜRMOB Genel Başkanı YMM Emre Kartaloğlu ise şu açıklamada bulundu: Mesleki sorunlarımız için elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. Geçici Vergide son dönemin kaldırılmasını istedik. Ancak beyan sürelerinin bir ay öne çekilmesini doğru bulmuyoruz. Bunu Mecliste plan bütçe komisyonunda anlattık. Düşüncemize hakta verdiler. Ancak plan bütçeye gelen hali ile meclise sevk edildi. Umarım bu husus Mecliste değişir. Değiştirilir. Yine serbest meslekte KDV’yi doğuran olay çelişkisini gidermek için çalışmalar yaptık. En son şunu ifade ettik. KDV’ye göre hizmet ne zaman doğar. Hizmet yıllık beyanname verildiğinde gelir tablosu, bilanço çıkartıldığında doğar. Defter beyanda yaşanan sorunların çözümü için önemli katkılar sunduk. 50’nci Platform toplantısında alınacak kararların ülkemize ve mesleğimize katkı sağlamasını diliyorum.” Dedi

Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, “Birincisi 1993 yılında Ordu’da yapılan Karadeniz Odaları Platform toplantısının 50’ncisinde Kırklareli’nde olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sayın Platform Başkanımıza bizleri uzun bir aradan sonra bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Mesleki sorunlarımızı her platformda dile getiren mesleğimiz ve meslektaşımız için büyük bir çaba harcayan Genel Başkanımız sayın Emre Kartaloğlu’na teşekkür ediyorum. Özellikle serbest meslekte tahakkuk tahsilat sorunun hizmetin ne zaman verildiği kavramına çevrilmesini çok önemsiyorum. Yine mesleki sorunlarımız içerisinde yer alan tahsilat sorunun meslek mensubunun kendisinin sorununu olduğunu ve çözümünü de bizlerin gerçekleştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Hangi tacir, ticaret odasından, hangi esnaf odasından alacağının tahsilini istiyor. Bunları düşünmemiz lazım. Bizler haklı rekabet yapan, işini düzgün yapan meslektaşlarımızın sorunları için çözümler aramalıyız. 50’nci platform toplantımızın mesleğimize ve ülkemize katkı sağlamasını diliyorum ” dedi.

Toplantının ikinci bölümünde verilen bir önerge ile Karadeniz Oda Başkanları Platformu Onursal Başkanlığına Yücel Akdemir oybirliği ile seçildi. Ayrıca verilen ikinci bir önerge ile Karadeniz Oda Başkanları Platformu Danışma Meclisi oluşturuldu. Toplantı sonunda 50’nci toplantı anısına pasta kesildi. Ve hatıra fotoğrafı ile toplantı sona erdi. ORDU OLAY  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
UFK’DA YENİ BAŞKAN BÖLÜKÖnceki Haber

UFK’DA YENİ BAŞKAN BÖLÜK

FINDIKTA KRİZ BAŞ GÖSTERDİ!Sonraki Haber

FINDIKTA KRİZ BAŞ GÖSTERDİ!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar