Ordu
DOLAR15.5436
EURO16.2607
ALTIN911.35
reader

ORDU’YU ONLARLA PAYLAŞTIĞIMIZ İÇİN ONLARIN DA MUTLU OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU’YU ONLARLA PAYLAŞTIĞIMIZ İÇİN ONLARIN DA MUTLU OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ
Abone ol
Hayvanlarla ilgili açıklama yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler,  “Şehrimizi, hayatımızı onlarla paylaştığımız için onların da mutlu olmasını sağlayacağız. Benim için bütün canlılar eşittir. İster böcek olsun ister kuş, kedi, köpek olsun. Bu işi ticari bir metaa yapmayacağız. İstismar yok, duygu sömürüsü yok, siyaset yok. Öbür tarafta bunun hesabını vereceğiz.” dedi.

İstismar Yok Duygu Sömürüsü Yok Siyaset Yok Öbür Tarafta Hesabı Var

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda yapılan değişiklikle birlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı üzerine düşen görev ve sorumlulukları konuşmak üzere bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan toplantıya hayvanseverler de katıldı.

GÖREVLERİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPALIM

Hayvanları Koruma Kanununda yapılan değişikle birlikte herkese ayrı görevler düştüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Bu yasa ile birlikte herkes kendi görevini, sorumluluğunu bilecek. Sizde, bizde, ilçelerde herkes bilecek” dedi.

DUYGU SÖMÜRÜSÜ YOK SİYASET YOK

Başkan Güler şöyle konuştu: “Yeni çıkan kanuna göre ilçeye ayrı görev veriliyor, ile ayrı görev veriliyor, sizlere yani hayvanseverlere ayrı görevler veriliyor. Bu görevleri en iyi şekilde yerine getirelim. Ben hayatım boyunca yarım yamalak iş sevmedim. Yoksa bu toplantıyı birilerine havale ederdim ama burada geldim sizlerle konuşuyorum. 14 Temmuz’da bir yasa çıktı bu yasa da herkes kendi görevini, sorumluluğunu bilecek. Sizde, bizde, ilçelerde herkes bilecek. Şehrimizi, hayatımızı onlarla paylaştığımız için onların da mutlu olmasını sağlayacağız. Benim için bütün canlılar eşittir. İster böcek olsun ister kuş, kedi, köpek olsun. Bu işi ticari bir metaa yapmayacağız. İstismar yok, duygu sömürüsü yok, siyaset yok. Öbür tarafta bunun hesabını vereceğiz. Elimizden geldiği kadar iyi niyetli bir şekilde görevimizi yapacağız. Sizde bundan sonra muhataplarınızı bilin. Bizim görevimiz nerede başlıyor, nerede bitiyor bunun takipçisi olun.”

BEN YAPMAM GEREKENLERİ YAPACAĞIM

Sözlerine devam eden Başkan Güler, “Büyükşehir olarak biz burada elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Sizlerde bizlere yol gösterin. İlçelerimiz artık yasal olarak bu işin içine girdiler. Yeni yasada zaten onların görevlerini tanımlıyor. Bu yasanın iki tarafı var. Birincisi uygulayıcılar, ikincisi sorumlular. Biz ilçelere görevi verdik. Toplama vs. işlerini ilçeler yapacak, bize getirecekler teslim alacağız, sonrasında bizim görevlerimiz başlayacak. Topu birbirimize atmayalım. Ben yapmam gereken şeylerin hepsini yapacağım. Bütün sorumluluklarımı üzerime alıyorum. Hayvanlar bizler için çok kıymetli, onların ağzı dili yok, kendilerini ifade edemiyorlar. İnancım gereği, insanlık gereği, yaş olarak da ne yapmam gerektiğini biliyorum” şeklinde konuştu. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HAMİLELİK VE KOVİD 19Önceki Haber

HAMİLELİK VE KOVİD 19

AYBASTI’DA HAYAT DURMASIN İSTİYORUZSonraki Haber

AYBASTI’DA HAYAT DURMASIN İSTİYORUZ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar