VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.8666
EURO18.43
ALTIN1026.7
reader

ORGANİK YUMURTA PAZARINDA ALTINORDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORGANİK YUMURTA PAZARINDA ALTINORDU
Abone ol
Altınordu Belediyesinin Ordu’yu organik yumurta üretiminde Türkiye markası yapma hedefiyle başlattığı yüzde 50 hibe destekli ‘52 Bin Yarka Dağıtımı’ projesi ilk meyvelerini verdi. 13 çiftçiye dağıtılan 4.500 yumurta tavuğundan günlük yaklaşık 4.000 adet yumurta alınıyor.

Altınordu Belediyesinin kentte tavukçuluğun geliştirilmesi ve çiftçilerin gelir düzeyinin artırılması amacıyla hayata geçirdiği “Yumurta Tavukçuluğu Projesi” kapsamında ilk etap uygulama sonrası organik yumurtalar pazarda yerini aldı. Altınordu Belediyesi çiftçiden aldığı yumurtaları şehrin önemli bir marka değeri olarak pazara da kendi sunuyor.

Ordu ili organik yumurta pazarında adından söz ettirmeye başladı bile. “Organik Altın Yumurta” markası ile pazarda yerini alan ürünün şehirde ekonomik kaynakların çeşitlendirilmesi çalışmalarına ve üreticilerin aile bütçelerine önemli bir katkı sağlaması bekleniyor. 

ŞEHRİMİZE DEĞER KATACAK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Her alanda şehre değer katacak vatandaşların hayatlarına dokunacak projeler üretmeye devam ettiklerini belirten Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Şehrimizin, insanımızın ekonomik yönden güçlü olması ve insanımızın şehrimizde, doğduğu topraklarda kimseye muhtaç olmadan refah içerisinde yaşaması için projeler üretmeye devam ediyoruz. Yerel markaların oluşturulmasına ve şehre katma değer sağlayacak üretim kaynaklarının çeşitlendirilmesine yönelik projelerimizi etap etap hayata geçiriyoruz. Tarım, insanlığın yaşamını sürdürebilmesi için gerekli zorunlu ve temel ihtiyaçların karşılandığı en önemli faaliyet alanlarından birisidir. Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde doğal beslenme ve gıda güvenliği stratejik hale gelmiştir. Sürdürülebilir tarım uygulamaları verimi ve kârlılığı artırdığından istihdama da olumlu şekilde yansıyor. Ayrıca istihdama yönelik tamamladığımız diğer projelerimizin yanında yine bu alanda çok önemli yatırımları da hayata geçireceğiz. Birlik, beraberlik içerisinde üretmeye, ürettiklerimiz ile şehrimize ve ülkemize artı değer katmaya çalışıyoruz. Şehrimizi üreten, rekabet edebilen, marka ve model bir şehir yapacak çalışmalarımızı ara vermeden sürdüreceğiz.” dedi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PROF. DR. CEMİL YAPAR ANISINA SEMPOZYUM  Önceki Haber

PROF. DR. CEMİL YAPAR ANISINA SEMPOZYUM...

SADECE BİR AYDA YÜZDE 30 FAKİRLEŞTİK!Sonraki Haber

SADECE BİR AYDA YÜZDE 30 FAKİRLEŞTİK!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar