Ordu
DOLAR17.0974
EURO17.5041
ALTIN968.78
reader

ORMEK KESİNTİSİZ ÜRETİM YAPIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORMEK KESİNTİSİZ ÜRETİM YAPIYOR
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Ünye şubesinde eğitim gören kursiyerlere ait el emeği ve göz nuru çalışmaların yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı. Ürünleri sergilenen kursiyerler, hem eğitim sürecinde geçen keyifli zaman hem de ürettikleri ürünlerle aile ekonomilerine katkı sağlayan çalışmalara verdiği destek dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ilettiler.

Açıldığı günden bu yana 3 bin 395 grupta 73 bin 239 kursiyeri sertifika sahibi yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), birçok ilçede vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine, ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Birçok alanda eğitimler veren ORMEK’lerde yıl sonu sergisi ile kursiyerlerin eserleri de görücüye çıkıyor.

 

Bu kapsamda kurs merkezilerinden bir tanesi olan Ünye ORMEK’te kursiyerlerin eserlerinden oluşan yıl sonu sergisi açıldı. Ünye Yalı Kilisesi’nde gerçekleştirilen yıl sonu sergisinin açılış programına Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçe belediye başkanları, daire başkanları, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda kursiyer ile davetliler katıldı.

 

 “ORMEK’LER KESİNTİSİZ ÜRETİM YAPILAN BİR ALANA DÖNÜŞTÜ”

 

Yıl sonu sergisi açılışında söz alan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, ORMEK’lerin Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu sloganına uygun olarak kesintisiz üretim yapılan bir alana dönüştüğünü söyledi.

 

Yapılan eserlerin her birinin çok güzel olduğunu dile getiren Genel Sekreter İnan, “ORMEK kursiyerleri tarafından yapılan eserleri gördük, gerçekten hepsi bir harika. ORMEK’ler gerçekten hayatın her alanına dokunan, boş zaman diye bir kavramı olmayan değerli hemşehrilerimizin hoşça vakit geçirdiği, kendilerini geliştirdiği ve Sayın Bakanımızın söylediği Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu sloganına uygun olarak kesintisiz üretim yapılan bir alana dönüştü. Bu çalışmanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YOĞUN BAKIMDA DOĞUM GÜNÜ Önceki Haber

YOĞUN BAKIMDA DOĞUM GÜNÜ 

KEDİ OSMAN ÇALINDI!Sonraki Haber

KEDİ OSMAN ÇALINDI!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar