Ordu
DOLAR12.6197
EURO14.2681
ALTIN729.02

OSKİ’NİN ARITMA TESİSİ NÖBETÇİSİZ OLUR MU?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OSKİ’NİN ARITMA TESİSİ NÖBETÇİSİZ OLUR MU?
Abone ol
Perşembe’nin Hamidiye Mahallesi Arıtma Sokakta bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait su arıtma tesisinde şubat ayından bu yana nöbetçi olmaması mahalle sakinlerince şikayet konusu oldu.

Hamidiye Mahallesi Arıtma Sokak sakinlerinden emekli Seyfettin Çelebi  tesisin dört aydır gece gündü nöbetçisiz olduğunu, bu durumun da Perşembe ve mahalle halkı tarafından sıkıntı  yaratabileceğini ifade ederek  konuyu şöyle anlattı; Arıtma tesisinin komşusuyum. Ben geldiğimde burada OSKİ yoktu Perşembe Belediyesi bakıyordu. O zaman hiçbir sorun yoktu.  Sürekli nöbetçi vardı. Sonradan OSKİ’ye geçti. İlk zamanlar burası  kontrol altında, çevresi temiz ve bakımlıydı.  Ama ne hikmetse her nedense şubat ayında aniden bekçimiz gitti. Bize gelen sular normalde depolama sitemiyle geldiğinden bu arada bir arıza oluşsa o arızaya anında müdahale edecek bir görevli yok. Ya OSKİ’yi arayacaksın  ya belediyeyi arayacaksın. Ki  ne zaman gelecekleri belli değil. O zamana kadar susuz kalacaksınız. Şu an buranın kesinlikle bir bekçiye ihtiyacı var. Gecelerde gündüzlerde buralar çok ıssız ve tehlikeli. Hele kışın hiç kimseler yok. Sebebini ve nedenini bilmiyoruz bekçiyi aniden geri aldılar. Kapılar açık. Ara sıra gelip bir kontrol ediyorlar daha sonra buralar Allah’a emanet.  Bu kadar işsiz varken burası neden bekçisiz anlamakta zorluk çekiyoruz.

 

ÖNCEDEN BAKIMLIYDI

Bir başka konu ise Perşembe OSKİ’ye ait bütün malzemeler burada ve kapılar ardına kadar açık. Hatta kapıyı açıp insanlar araçlarıyla arka bahçeye geçiyorlar. Maalesef  onlara dur diyecek kimse yok. Her taraf yılan çıyan yuvası olmuş. Aslında Perşembe’nin en güzel yeri. Burası nasıl bu halde bırakırlar bilemiyorum. Önceden buraları çok bakımlıydı. Buraları böyle görünce çok üzülüyoruz.  Bir sıkıntı yaşanmadan bir an önce yetkililer buraya bir bekçi görevlendirsinler. Burası böyle yol geçen hanı gibi olmaz  önemine binaen sahip çıkılmalı.  Bu bir şikayet değil sadece benim isteğim de değil.  Devletin önemli bir tesisinde bir bekçinin olması gerekir diye düşünüyorum. Burası sonuçta Perşembe’nin içme suyu tesisi.  Devletin koca bir yatırımının başında bir bekçi yok. Üzücü olan bu bence. Burada bir yalnızlık, ıssızlık var. Buranın sahiplenilmesi gerekir. Biz mahalleli olarak buraların ıssız kalmasını istemiyoruz. 

 

İNCİN CİN TOP OYNUYOR

Mahalle sakinlerinin şikâyeti üzerine tesis alanına giden Perşembe CHP İlçe Başkanı Faruk Piroğlu arıtma tesisi ile ilgili şunlar söyledi; Biz buraya mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine geldik. Ana yoldan ayrıldığımızda arıtma tesisinin yolunun dahi kullanılamaz olduğunu da gördük. Perşembe’ye su sağlayan koca tesisin doğru dürüst bir yolu olmadığına da şahit olduk. Öte yandan koca tesisin bekçisiz olduğunu, kaplarının açık bir şekilde bırakıldığını gördük. Tesisin ta kalbine kadar girdik kimse bize dur demedi.  Bekçi odasının kapısı açık. Şelaleye kadar  havuzlara kadar çıktık klor odasına girdik.  Kamera sistemi suyun dinlendiği havuzu gösteriyor  ama  ortalıkta in cin top oynuyor. Önceden  birileri varmış ama bizi karşılayan hiç kimsenin olmadığını gördük. Tamamen terk edilmiş bir durumla karşılaştık.  Biz yine de  bağırdık çağırdık belki birileri vardır diye bir yanıt alamadık. 

SABOTAJLARA AÇIK

Burası Perşembe’nin su ihtiyacını karşılayan her kesin evine  su sağlayan önemli bir tesis. Şu an itibariyle sabotajlara ve kötü niyetli insanlara davetiye çıkaran bir mekan halinde.  Böyle bir tesisin yalnız ve başı boş bırakıldığına inanamıyorum. Kocaman bir tesis pejmürde bir şekilde.  Su boruları ve malzemeler sağa sola saçılmış  çirkin bir görüntüyle karşılaştık ve çok üzüldük. Sayın yetkililer bu devletin malını bu kadar pervasızca ve hoyratça kullanmanın bir anlamı yok. Bütün buraların başında bir görevli, bir sorumlu şart değil mi?  Neden buranın bir bekçisi yok?  Tez elden buraya su işlerinden anlayan deneyimli bir görevli bir bekçi görevlendirilmesi  gerekir. Bu çok mu zor anlamakta güçlük çekiyorum.

 

OBB EL ATMALI

Her tarafa her yere kaynak aktarılıyorken burası nasıl bekçisiz kalır  pes vallahi.  Sokakta bir sürü diplomalı işsiz insanlarımız var.  Hatta bu mahalle halkından da bir bekçi görevlendirilmesi isabetli diye düşünüyorum. Neden olmasın  buraların bir an önce sahiplenilip elden geçirilmesi şart.  Zira bakımsızlıktan dört bir yanı orman olmuş durumda.  Burada tam bir keşmekeşlik hüküm sürüyor. Bir an önce acilen Ordu Büyükşehir Belediyesinin (OBB) bu işe bir el atması gerekir aksi takdirde olacaklardan kim sorumlu olur bilemiyorum.  Buranın bu durumu ile ilgili kimin kusuru varsa derhal gereğinin yapılması gerekir. Perşembe için hayati önem arz eden bu önemli tesiste  sıkıntılı bir durum oluşmadan biz sadece uyarı görevimizi yerine getirdik. Gerisi yetkililerin sorunu.” ARİF KALAFAT ÖZEL HABER 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EKMEK PARASI İÇİN GİTTİ CENAZESİ GELDİÖnceki Haber

EKMEK PARASI İÇİN GİTTİ CENAZESİ GELDİ

BU KİTAP KAMPANYASI HÜKÜMLÜLER İÇİNSonraki Haber

BU KİTAP KAMPANYASI HÜKÜMLÜLER İÇİN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar