Ordu
DOLAR19.1878
EURO20.9568
ALTIN1221.4
NATURİMMUN

OTSO TURİZME EL ATTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OTSO TURİZME EL ATTI
Abone ol
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel, Ordu’da faaliyet gösteren OTSO üyesi acente ve otel işletmecileri ile bir araya geldi.

OTSO Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel, Meclis Başkanı Necat Avcı, Yönetim Kurulu Üyesi Emre Yılmaz, Meclis Üyesi Ertuğrul Koç ve çok sayıda otel ve acente yetkilisi katıldı.

 

KENT MÜZESİ OLMALI

Toplantıdan sonra değerlendirmede bulunan Başkan Karlıbel; Turizmde son yıllarda özellikle pandemi sonrasında Karadeniz’e olan ilgi bir hayli artmıştır. Yapılan araştırmalarda küresel ısınma ve döviz kurlarındaki yükseliş bu şekilde devam ettiği sürece bu talep her geçen yıl artarak devam edeceği öngörülüyor; bu artan talebi doğru değerlendirmek için sektörün gerçek sahipleri ile bir araya geldik. Gerçekleştirdiğimiz toplantıda özel sektörün yaşadığı sıkıntılar ve şehrin turizm adına eksiklerini gündeme getirerek şehrimizi sadece doğa ve deniz turizmi olarak sınırlandırmadan kültürel ve sosyal destinasyon sayılarımızı da artırarak misafirlerin konaklama gün sayılarını artırmak için neler yapabileceğimizi konuştuk. Örnek olarak; Tarihi milattan önceye uzanan, yapılan kazı çalışmalarında dünyayı heyecanlandıran başta Ana Tanrıça Kibele gibi birçok eser gün yüzüne çıkmış ve daha da çıkacaktır. Fakat biz bu eserleri sergileyemediğimiz sürece Kurul Kalesini ön plana çıkaramayacağımız aşikardır. Bu sebeple şehrimizde bir kent müzesi olmalı ve Kurul Kalesi bir an önce ziyaret açılmalıdır.

 

PLAN YAPACAĞIZ

Son olarak Karlıbel; “Yaklaşık 2.5 saat süren toplantıda şehrin turizm alanlarındaki alt yapısından üst yapıya kadar eksiklikleri özel sektör gözünden değerlendirilerek bir turizm mastır planı hazırlayacaklarını ve bu planı rapor haline getirerek ilgili kurumlarla paylaşarak takipçisi olacaklarını ifade etti. ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BİZCE DE OKULLARDA TÜRKÜ DERSİ OLMALIÖnceki Haber

BİZCE DE OKULLARDA TÜRKÜ DERSİ OLMALI

AKÇA GÜVEN TAZELEDİSonraki Haber

AKÇA GÜVEN TAZELEDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar