Ordu
DOLAR18.8433
EURO20.2246
ALTIN1134.5

OTSO’DAN FABRİKA GİBİ OKULA ZİYARET

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OTSO’DAN FABRİKA GİBİ OKULA ZİYARET
Abone ol
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Servet Şahin, Ordu TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin fabrika gibi çalıştığını, hem il ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı sağladığını vurguladı.

Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek Meclis Başkanı Levent Yıldırım,  Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Ordu TSO Akademik danışmanı Alperen Mustafa Yiğit ve basın mensupları ile Ordu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ordu’ya kazandırılan Ordu TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesini ziyaret etti. Ziyarette Ordu TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Gökhan Melikoğlu üyelere okulun çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Daha sonra ziyaret için gelen heyet okulu gezerek okulun çalışmalarını ve eksikliklerini yerinde inceledi.

 

ÇOK UĞRAŞTIK AMA DEĞDİ

Biz burada okuldan çok fabrika gezmiş olduk diyen Şahin; “Bugün Odamızın tarafından ilimize kazandırılan Ordu TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu lisesini Yönetim Kurulu ve Meclis ve meclis Üyelerimizle birlikte ziyaret ettik. Okulumuzun eksikliklerini ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldık” dedi. Şahin; “Tabi bu okulu kazandırmak için çok uğraştık arsa bulamadık. Arsa bulduk, daha sonra arsayı elimizden aldılar. 3 defa arsayı değiştirdik ama çok şükür her şeyde bir hayır vardır daha büyük bir arsaya okulumuzu yapmış olduk.” diye söyledi.

 

TÜRKİYE’NİN EN İYİLERİNDEN

Türkiye’nin en iyi 10 okulundan bir tanesi olduğunu aktaran Şahin; “64 derslik, 9 alanda 54 laboratuvar ve meslek atölyesi, 150 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, 150 kişilik pansiyon binası, 1 adet kütüphane ve sanat sokağı, 500 metrekare açık spor sahasını kapsayan ve toplamda 27.000 metrekare kapalı alana sahip Türkiye’nin en iyi 10 okuldan bir tanesini bugün gezmiş olduk. Bu hafta Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Daire Başkanımız Ordu’daydı, Türkiye’nin en iyi 10 meslek lisesi okulundan birisinin Ordu’da olduğunu söyledi. Bu hem bizim için hem de ilimiz için bir kazançtır. Yaptıranlardan yapanlardan Allah razı olsun diyorum.” diye konuştu.

 

Bu okul Türkiye’de 52 Ar-Ge Merkezinden bir tanesiyken, aynı zamanda Türkiye’nin 6 tane Uluslararası Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinden bir tanesi olduğunu belirten Şahin; “Okulumuz döner sermaye işletmesi bulunmaktadır. 2021 yılında bütçemiz 400 bin TL’yken, 2022 yılının ilk 5 ayında bütçemiz 1 milyon 706 bin TL oldu. Yani bu demek oluyor ki geçen senenin 4 buçuk katı yılsonuna kadar 10 katı olacaktır” dedi.

Bu okulun bütçesinin artacağına inandıklarını ifade eden Şahin; “Eğitim kadrosunu seçen de bizim kurumumuz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzdür. Bu 5 kişilik idari kadroda iki tanesi bizim odamızdan, bir tanesi Ordu Ticaret Borsasından iki tanesi de Milli Eğitim Müdürlüğümüzdendir. Okulumuzun öğretmenleri ve öğrencileri son derece çalışkan ben daha büyük işlere imza atılacağına inanıyorum. Örneğin Ankara Uzay Teknik Lisesinin 1 milyon 300 bin TL’ye sıra, masa, sandalye, dolap gibi donanım işini aldılar. Okulumuz şu anda fabrika gibi çalışarak sipariş alıyor. Bizler belki ilerleyen yıllarda olmayabiliriz ama ben bu okulun bütçesinin 50 – 100 milyon TL olacağına inanıyorum. Çünkü bu kadro, bu hırs, azim değişmediği müddetçe bu olacaktır” diye belirtti.

İŞLERİ HAZIR

Buradan mezun olan her öğrencinin işi hazır olduğunu söyleyen Şahin; “Ordu’da mühendislik fakültesi olmadığından Ar-Ge çalışmalarını yapmak için, TEKNOKENT’i kurmak için okulumuza ihtiyaçları var. Şu anda okulumuzdan her yıl mezun olan 25 öğrencimizi Çamsan A.Ş. kabul etmekte ve işe almaktadır. Bu sayınının gün geçtikçe artacağına inanıyorum. Bu da demek ki okulumuz aynı zamanda kalifiyeli eleman üreterek, hem ilimiz hem de ülke istihdamına destek olmaya devam ediyor.” diye aktardı.

 

100 DOLARLIK PROJE YAPAN OLDU MU?

“Bu okulu tek başına ben yapmadım, bu okul yapımında emeği geçen tüm meclis üyelerine, üyelerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Ben sadece bu okul için uğraştım çabaladım diyen Şahin; “Benden önceki yönetimler de vardı bir tanesi desin ki 100 dolarlık proje yaptık, bir tane kapı yaptık desinler. Bunları bu yönetim, bu meclis yaptı, bizler yönetimimizi ve meclisimi motive ederek okulumuzu bu hale getirdik. Oda ne yaptı diyen bazı vatandaşlarımız var, oda geleceğimiz için bu okulu yaptı. Eğer güçleri yetiyorsa bir tane de onlar yapsın” dedi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
45-50 TL FENA SAYILMAYACAK BİR FİYATÖnceki Haber

45-50 TL FENA SAYILMAYACAK BİR FİYAT

İŞE YARAMAZ DİYE BİR ŞEY YOKSonraki Haber

İŞE YARAMAZ DİYE BİR ŞEY YOK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar