Ordu
DOLAR19.1714
EURO20.9389
ALTIN1221.9
NATURİMMUN

ÖZDAĞ-UYSAL-ENGİNYURT KAPIŞTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖZDAĞ-UYSAL-ENGİNYURT KAPIŞTI
Abone ol
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medyadan birbirine girdi. DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt da tartışmaya dahil olarak, Özdağ için "Erdoğan'a ve Bahçeli'ye gelince kuzu gibisin. Millet İttifakı'na serçelik yapıyorsun" dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Altılı Masa'nın ortak mutabakat metni ile ilgili, "Sizi tarikat ve cemaatleri, devletten çıkaracağız demekten alıkoyan nedir? Saidi Nursi denilen adamın müritlerinden biri olan ortağınız Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal mı? Türkçe Olimpiyatlarında boy gösterip cemaatlerin devlete el koymasına göz yuman, işbirliği yapan diğer ortaklarınız Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu mu? Çıkın Türkiye’yi ne kadar sevdiğinizi açıklayın" ifadelerine Demokrat Parti'den yanıt geldi.

Demorkat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Twitter hesabından Özdağ'a verdiği yanıtta, "Şeref yoksunu Ümit Özdağ'a cevabımdır" diyerek şunları kaydetti: "Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile bir ömür boyu alnından, aklından ve ruhundan silemeyeceğin 'bir darbecinin çocuğu olma' travması ve insiyakla zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma iftiralar atıyorsun. Şimdi sana anladığın dille cevap veriyorum; şerefli insanlar iftira atmaz! Yoklukla malul iftiranı sana yedireceğim."

'ERDOĞAN VE BAHÇELİ'YE GELİNCE KUZU GİBİSİN'

Cumhuriyet'in aktardığına göre, tartışmaya dahil olan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt da Özdağ için "DP Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal için Saidi Nursi'nin müridi diyen, kimin müridi olduğu belli olmayan Ümit Özdağ, Gültekin Uysal adamlığının zekatını verse sana 40 yıl yeter. Erdoğan'a ve Bahçeli'ye gelince kuzu gibisin. Millet İttifakı'na serçelik yapıyorsun. Yazıklar olsun" ifadelerine yer verdi.

Enginyurt, ardından Özdağ'ı etiketleyerek "Süleyman Soylu sana 'Hayvandan daha aşağı' dediğinde, Soylu'yu kınamıştım. Fakat görüyorum ki, sen her türlü hakareti hakediyorsun. Gültekin Uysal'la derdin nedir? Millet İttifakı'na düşmanlığın niye? Sırf üç beğeni alacağım diye yaptığın edepsizliğe tepkimiz sürecektir" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

ÖZDAĞ'DAN YANIT

Uysal'ın paylaşımını alıntılayan Özdağ, "Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı tanımak için bu tweet'i okuyun" ifadelerine yer verdi.

UYSAL ÖZÜR DİLEDİ

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Zafer Partisi lideri Özdağ hakkında kullandığı ifadeler dolayısıyla özür diledi. "Hakaret, tahrik ve iftirayı meslek edinmiş, neye ve kime hizmet ettiği malum Ümit Özdağ tarafından zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma kasıtlı saldırılarına karşı kastımı aşan çok yanlış bir örnek üzerinden cevap verdiğimden kamuoyuna üzgün olduğumu ve özrümü beyan ediyorum." Sosyal medya hesabından Özdağ'ı etiketleyerek paylaşımda bulunan Uysal, maksadını aştığını ifade etti. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Altılı Masa'nın ortak mutabakat metni ile ilgili, "Sizi tarikat ve cemaatleri, devletten çıkaracağız demekten alıkoyan nedir? Saidi Nursi denilen adamın müritlerinden biri olan ortağınız Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal mı?" demişti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YENİ ÇARŞI ESNAFI 3 ŞUBAT’TA YENİ DÜKKANLARINA KAVUŞUYORÖnceki Haber

YENİ ÇARŞI ESNAFI 3 ŞUBAT’TA YENİ DÜKKAN...

BİZCE DE OKULLARDA TÜRKÜ DERSİ OLMALISonraki Haber

BİZCE DE OKULLARDA TÜRKÜ DERSİ OLMALI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar