Ordu
DOLAR13.6551
EURO15.5186
ALTIN783.56

ÖZÜMÜZE DÖNDÜREN YARIŞMA DEVAM EDİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖZÜMÜZE DÖNDÜREN YARIŞMA DEVAM EDİYOR
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesinin, örnek mimari yapı projeleri oluşturmak amacıyla başlattığı “Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi Yarışması” Jüri Toplantısı gerçekleştirildi. Pandemi (salgın) koşulları dolayısıyla online olarak düzenlenen toplantıya Türkiye’nin dört bir yanından alanında uzman jüri üyeleri katıldı.

Ordu’nun saklı kalmış, unutulmaya yüz tutmuş yöresel mimari özellikleri Büyükşehir Belediyesinin başlattığı “Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi Yarışması” kapsamında yeniden hayat buluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in özel önem verdiği yarışmada başvurular ise devam ediyor.

Türkiye’ye örnek olacak “Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi Yarışması” ile yöresel yerleşim dokusu ve yaşam şartlarının, yöresel mimari cephe özelliklerinin, kullanılan yerel malzemelerin tespit edilerek rehber niteliğinde örnek mimari yapı projelerinin yapılması ve 19 ilçede yöresel mimariye uygun yeni yerleşim yerlerinin inşa edilmesi hedefleniyor.

JÜRİ ÜYELERİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Yarışma kapsamında başvuruları değerlendirecek olan jüri üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirdi. Korona virüs salgını dolayısıyla online olarak gerçekleştirilen toplantıya Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, jüri üyeleri Ordu Büyükşehir Belediyesinin Kentsel Dönüşüm Danışmanı Mimar Nihat Şen, Prof. Dr. Ahmet Tercan, Prof. Dr. Ömer İskender Tuluk, Prof. Dr. Metin Hüsem, Dr. Öğr. Gör. Ayhan Karadayı, Mimar Tevfik Berkay Yalın, Ordu Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Tayfun Özdemir, yedek jüri üyesi Mimar Ali Kutlu, danışman jüri üyeleri Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Ahmet Coşkun Cağlıyan, Doç. Dr. Nihat Sezer Sabahat ve İnşaat Mühendisi Cahit Duyan’ın yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Cihat Albayrak, raportörler ve raportör yardımcıları katıldı.

Düzenlenen toplantıda ilk olarak Jüri Başkanlığı için seçim yapıldı. Katılımcıların oy birliği ile Jüri Başkanlığına Ordu Büyükşehir Belediyesinin Kentsel Dönüşüm Danışmanı Mimar Nihat Şen seçildi. Toplantıda yarışma programı hakkında genel konular ve jüri üyelerinin görev ve sorumlulukları anlatılırken başvuru sahiplerinden gelen sorularda cevaplandırıldı. Toplantının son bölümünde ise jüri üyelerinin görüş ve önerilerine yer verildi.

 

SON BAŞVURU 1 TEMMUZ’DA

Yarışmaya katılmak isteyenler www.yarisanordu.com başvuru adresinden başvuru yapabilecekler. Başvuru yapmış adaylar hazırlamış oldukları projelerini 1 Temmuz 2021 tarihine kadar teslim edebilecekler.

SONUÇLAR 12 TEMMUZ’DA AÇIKLANACAK

Yarışmanın sona ermesinin ardından adayların projeleri jüri değerlendirmesine tabii tutulacak. 12 Temmuz 2021’de sonuçlar açıklanarak 16 Temmuz 2021’de ödül töreni gerçekleştirilecek.

TOPLAM ÖDÜL 270 BİN TL

Yarışmaya katılan adaylardan birinciye 50 bin TL, ikinciye 35 bin TL, üçüncüye 25 bin TL ödül verilirken, aynı zamanda ilk 16 mansiyon yarışmacıya da 10 bin TL ödül verilecek. Büyükşehir Belediyesi yarışma sonucunda toplamda 270 bin TL değerinde ödülü yarışmacılarla buluşturacak. 

Yarışmaya katılmak isteyenler detaylı bilgi için www.ordu.bel.tr adresini ziyaret edebilir ya da 444 10 52 No’lu çağrı merkezini arayabilir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PERŞEMBE’Yİ ÜZEN KAZA: 2 ÖLÜÖnceki Haber

PERŞEMBE’Yİ ÜZEN KAZA: 2 ÖLÜ

VARLIK YOKLUK MÜCADELESİNİN İLK ADIMISonraki Haber

VARLIK YOKLUK MÜCADELESİNİN İLK ADIMI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar