Ordu
DOLAR18.5424
EURO17.7411
ALTIN964.57
reader

‘PAHALILIĞA ve ZAMLARA HAYIR!’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘PAHALILIĞA ve ZAMLARA HAYIR!’
Abone ol
TL’nin değer kaybetmesi ve tüketim mallarına yapılan zamlar nedeniyle “Emek ve Demokrasi Güçleri” bir açıklama yaparak, “Hayat pahalılığı ve zamlara artık yeter diyoruz!” dedi. 

Altınordu’nun Köprübaşı Ceren Özdemir Meydanı’nda bir araya gelen Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını okuyan Ertuğrul Gazi Gönül, “Hayat pahalılığı ve zamlara artık yeter diyoruz! Her şeye tek kişinin karar verdiği ucube sistem ülkeyi büyük bir çöküşe sürükledi. Öyle ki; ülkede bugün kıtlık var! Açlık var! Yoksulluk var!” dedi.

YETER ARTIK

Geçim sıkıntısının dayanılmaz hale geldiğini belirten Gönül, “Yeni zamlar ve vergilerle hayat pahalılığı aldı başını gitti. Tencere kaynamıyor. TL değer kaybettikçe kaybediyor. Ücretler eridikçe eridi. Yetmedi, iktidar vergileri artırmaya başladı. Bütçe görüşmeleri tartışmalarında da gördüğümüz gibi yine işçi ve emekçiler olarak bizler mağdur ediliyoruz. Bu düzen bir avuç patron için saltanat, emekçiler için sefalet demektir. Bu zulüm artık yeter! Bu zamlar artık yeter! Bu pahalılık artık yeter!” diye seslendi.

TALEPLERİMİZ DİKKATE ALINMALI

Ekonomik krizin yükünü halk çekiyor diyen Gönül, “Kayırma, rüşvet, yolsuzluklar; çetelerle bin bir türlü ilişkiler ortaya saçılıyor. Krizin faturasını halk ödüyor. Gençler başını sokacak ev, yurt bulamıyor. Öğrenciler tarikat ve özel yurtlara mahkum edildi. Bütçede öğrenciler de yok. İşçiler, emekçiler; kadınlar, gençler birleşelim sesimizi birlikte yükseltelim. Talebimiz, halkçı bütçe, geçinilebilir asgari ücret için; zamların geri alınması, ücretlere ek zam, vergide adalet.” dedi.

BİRLEŞEREK KAZANACAĞIZ

Mağduriyete karşı birleşme çağrısı yapan Gönül, “Asgari ücret görüşmeleri başladı. Asgari ücret vergi dışı kalmalı ancak patronların yükümlülüğü yok edilmemeli. Yaşanabilir bir asgari ücret istiyoruz. TL’nin değer kaybetmesi, enflasyon nedeniyle ücretler eridi. İşçi ve emekçilerinin ücretlerine hemen ek zam yapılmalı. Kamu emekçilerinin toplu görüşmelerdeki hakları yenilenmelidir. Vergide patronlara gelenekleşen aflara son verilmeli, kaynaklar halkın gereksinimleri için kullanılmalıdır. Artık bıçak kemiği delmeye başladı. Sorunlardan kurtulmak, ekonomik, demokratik haklarımızı kazanmak ve genişletmek için bir araya gelmek zorundayız. Birlikteliği sağlamak için geciken her gün aleyhimize gelişiyor. Yarın değil bugün birlik zamanı. Birleşeceğiz, kazanacağız.” Diye konuştu. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HAMSİ FİYATI İKİYE KATLANDI: 35 TLÖnceki Haber

HAMSİ FİYATI İKİYE KATLANDI: 35 TL

BU UYGULAMA ENGELLİYİ AÇLIĞA MAHKUM EDİYOR!Sonraki Haber

BU UYGULAMA ENGELLİYİ AÇLIĞA MAHKUM EDİY...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar