Ordu
DOLAR18.5496
EURO18.2073
ALTIN1009.8
reader

PERŞEMBE İLÇE HASTANESİ AĞUSTOS SONU AÇILIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PERŞEMBE İLÇE HASTANESİ AĞUSTOS SONU AÇILIYOR
Abone ol
Perşembe İlçe Hastanesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Perşembe Devlet Hastanesinde görev yapan Başhekim doktor İsmet Kolomuç,” Hastane sürecimizde dünya gündemini ve dolayısıyla bizi de meşgul eden pandemi ile alakalı bir gecikme yaşadık” dedi. Kolomuç, Perşembe Devlet Hastanesine sağlıkçı atamaları olduğunu söyledi.

Çalışmalar hakkında son bilgileri veren Perşembe İlçe Hastanesi kurucu Başhekim İsmet Kolomuç, hastanenin son durumu ile ilgili şunları söyledi: “Biz hastane sürecimizde daha önceki röportajımızda söylediğimiz gibi dünya gündemini ve dolayısıyla bizi de meşgul eden pandemi ile alakalı bir gecikme yaşadık. Bütün personelimizin tamamını aşı ve  filyasyon da kullandığımız için personelimiz şu anda çok çalışmaktan yorgun ve bitkin durumda. Dolayısıyla yeni kuruluş aşamasında hastanemizi il sağlık müdürlüğümüz hemen açılması gerektiğini biliyor ama  açılma noktasında  personel eksikliği kaynaklı girmek istemiyor.  Atamaları sağlık bakanlığı yaptığı için geçici görevli personelleri de pandemi nedeniyle bulundukları yerlerden alınmasının çok zor olması nedeniyle biraz geciktik. Şu aşamada elimizden geldiği kadar il sağlık müdürlüğümüzle de istişareler yaparak ve personel atama dairesi başkanı ile de görüşerek bu hafta sonuna kadar, il içi tayinler açılacak ve personelin müracaat yapması için, buna da bir hafta süre veriliyor” dedi.

SAĞLIKÇI ATAMALARIMIZ OLDU

Başhekim Kolomuç, “On gün içinde sağlık personeli atamalarımız tamamlanacak. Şu an hastanemize müdür olarak İlhami Temiz bey ve bir laborantımız atandı. İki-üç gün önce de bir hemşiremiz atandı. Bunlar il dışından yapılan tayinler. Hastanemizin istek listesi şu an bakanlığın sistemi üzerinde görülüyor, atamalar başladı. Süreç içinde Perşembe Devlet Hastanesi en doyurucu kadroya sahip olan bir hastane olacaktır. Bundan dolayı Perşembe halkı hiç kaygı duymasın. Bizim şu an ivedilikle acil servisimizi çalıştırmak için  atamalarımız bu hafta içinde yapılacak” diye konuştu.

HASTANEDE OTOMOSYON SİSTEMİ OLMASI İÇİN BAŞVURDUK

Başhekim Kolomuç sözlerine şöyle devam etti: “Bu atamalardan sonra bizim hastane otomasyon sistemi dediğimiz servisi kurmamız için bilgisayar alımlarımız ve diğer teçhizat alımlarımız en kısa sürede DMO gerekli iletişime geçilerek ihtiyacımız bildirildi. Yaklaşık otuz adet bilgisayarımız gelecek ve hastane açılım sistemi yüklenerek hizmete girmiş olacak. Bu süreç kesin değil tahmini süreç. Pandemi sebebiyle belki 10-15 gün sarkabilir. En geç Ağustos ayı sonunda hastanemiz hizmete açılacaktır. Şu an bütün gayretlerimiz bunun içindir. Hastanemizde fiziki yönden hiçbir eksiğimiz ve ihtiyacımız yoktur” ifadelerini kullandı.

İKİ BUÇUK MİLYONA YAKIN HARCAMA YAPILDI

Son olarak Doktor Kolomuç, “Hastanemize bir buçuk milyona yakın malzeme alındı. Bir milyona kadar da hastanemizde bakım ve onarım yapıldı. Toplamda iki buçuk milyona yakın harcama yapıldı. Laboratuvarımızdan, sedyemizden, röntgen cihazımız ve  yatağımıza kadar her şeyimiz var. Şükürler olsun vatandaşımızın sıkıntı duyacağı bir eksiğimiz yok. Ben  buradan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum hastanemiz ilçemize hayırlı olsun” dedi. Arif Kalafat


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KUMRU’DA KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILIYORÖnceki Haber

KUMRU’DA KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILIYOR

FINDIK İŞÇİSİ HAYATINI KAYBETTİSonraki Haber

FINDIK İŞÇİSİ HAYATINI KAYBETTİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar