Ordu
DOLAR9.6153
EURO11.2377
ALTIN554.27

PERŞEMBE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İHALEYE ÇIKTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PERŞEMBE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İHALEYE ÇIKTI
Abone ol
Perşembe Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ihaleye çıktı. Kooperatif Başkanı Metin Aydın proje onayı için Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan’ı ziyaret etti.

Perşembe Küçük Sanayi Sitesinin bu aşamaya geldiğinden memnuniyetini belirten başkan Tandoğan şöyle konuştu:” Hayırlı uğurlu olsun. Elde olmayan sebeplerden dolayı gecikmeler oldu. Bu arsaları bir araya getirmek tapuları çıkarmak kolay değildi.  Bazen kamu oyunda her işte yapıldığı gibi değişik olgular da oluştu, yorumlar yapıldı. Ben bunların iyi niyetle yapıldığına inanmıyorum. Biliyorum ki 20 yıldan buna devam eden ve halen yeni biten sanayi siteleri var. Bu işler o kadar kolay değil.  Hele hele o tapuları hissedarları bir araya getirmek dışardan bakıldığı gibi hiç değil. Ben Perşembe adına başkan ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Zoru başardınız. İhale aşaması başladı. Yarından itibaren inşallah ihaleye de çıkacağız. Şimdi hissedilmiyor ama sanayi sitesi Perşembe için çok önemli. Çok rahatlayacağız. Orta ölçekli sanayi kirliliğini ortadan kaldıracağız. İş yerlerimizin hepsi bir arada olacak.”

 

İHALE BEDELİ 26 MİLYON 500 BİN TL

Perşembe Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Metin Aydın ise şunları söyledi; Biz 2 Haziran itibariyle belediyemize inşaat ruhsat baş vurumuzu yaptık. Ruhsat harcımızı da yatıracağız. Ruhsatımızı aldıktan sonra da 3 Haziran itibariyle de ihaleye çıkıyoruz. 15 günlük bir askı sürecimiz var.  İşi yapacak olan müteahhit arkadaşlar  ihale şartnamesini yönetimden imza karşılığı olarak  alabilecekler.  E ve D belgesi olanlar bizim ihalemize katılabilecekler.  Hak edişleri ona göre olacak. İlk etapta   ihalemizin muhammen bedeli 26 milyon 500 bin lira olacak. İhale eksiltme usulü yapılacaktır. Anahtar teslim sabit fiyat  bitirme süresi de 1 yıl olacak. 7 yıldan bu yana biz bu işle uğraşıyoruz. Yönetim olarak teşekkür edeceğimiz insanlar var.  Bize Ankara’da deremizin ıslahı için yardımcı olan eski başbakanımız Binali Yıldırım’a, DSİ genel müdürümüze, o zamanın bakanı Eroğlu’na Belediye Başkanımız Mustafa Sayım Tandoğan’a çok teşekkür ediyoruz.” ARİF KALAFAT

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTINORDU OKUL VE KAHVEHANELERİ TEMİZLİYOR Önceki Haber

ALTINORDU OKUL VE KAHVEHANELERİ TEMİZLİY...

ÇEVRE YOLU YOK KAZA VAR! CAN KAYBI VAR!Sonraki Haber

ÇEVRE YOLU YOK KAZA VAR! CAN KAYBI VAR!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar