VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

PERŞEMBE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KOOPERATİFİ GENEL KURUL YAPTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PERŞEMBE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KOOPERATİFİ GENEL KURUL YAPTI
Abone ol
96 Ortaklı Perşembe S.S. Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi pandemi nedeniyle gerçekleştiremediği olağan genel kurul toplantısını geçtiğimiz Pazar günü Perşembe Belediyesi Kamil Sönmez çok amaçlı toplantı salonunda üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Kooperatif Başkanı Metin Aydının mazereti nedeniyle katılamadığı genel kurula yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı Dursun Ata’nın vekalet ettiği, hükümet görevlilerinin de hazır bulunduğu genel kurula Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Çalış ile ayni zamanda Kooperatif ortağı olan CHP Perşembe İlçe Başkanı Faruk Piroğlu da katıldı. Olağan Genel kurul Divan teşkilinin ardından saygı duruşuyla başladı. Genel Kurulunun divan başkanlığına aynı zamanda Kooperatif ortağı da olan Perşembe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olan Ümit Kaya seçilirken Hakan Başta katip üye olarak seçildi.

ZOR BİR İŞTİ

Genel kurulda bir konuşa yapması için kürsüye davet edilen Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan yaptığı kısa konuşmasında şunları söyledi; “Yapılması zor denilen Perşembe Sanayi Sitesi inşaatı Başkan Metin Aydın ve yönetim kurulu arkadaşlarının ve ortaklarının azimli gayretli çalışmalarıyla bu günkü duruma gelmiştir, emeği geçen herkese buradan teşekkür ediyorum.”

ŞERH KOYULDU

2020 yılı Yönetim ve Denetim raporlarının okunup ibra edilmesinin ardından Perşembe S.S Küçük Sanayi Kooperatifinin 15 maddeden oluşan gündem maddeleri genel kurul da tek tek okunup oylamaya sunulup kabul edilirken Gündemin 7.maddesini oluşturan   “Sanayide Toz Atık ve Koku yayan Filtreli Baca kullanma zorunluluğu kararı “  ibareli maddesi salonda  bulunan ve  işleri gereği boya ve toz çıkaran işlerle uğraşan kooperatif ortakları tarafından  yakınmalara sebep olunca, bunun üzerine divan başkanı  Ümit Kaya 7. maddeyi ortaklara usulen  oylatıp yönetim kurulu tarafından  bir sonraki genel kurula kadar incelenip  tekrar gündeme getirilmesi kararı ile ilgili maddeye şerh koydurttu. Ardından genel kurulun diğer maddeleri oy çokluğu ve oy birliği ile kabul edildi.

DOĞALGAZA İLGİNÇ TEPKİ 

Öte yandan Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan salonda hazır bulunan kooperatif üyelerine önümüzdeki yıllarda ilçeye gelecek doğalgazla ilgili bazı açıklamalarda bulunarak doğalgazın ilçeye hangi yolardan geleceği hakkında bazı bilgiler verdi. Ayrıca Başkan Tandoğan’ın doğal gaz istasyonu nereye kurulursa doğal gaz verilmesine oradan başlanacak teklifi, kooperatif ortakları tarafından sanayi sitesinde tehlike yaratır düşüncesiyle çok rağbet görmeyerek kabul edilmedi. ARİF KALAFAT

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KUMRU’DA DEPO YANGINIÖnceki Haber

KUMRU’DA DEPO YANGINI

ORMEK MESLEK SAHİBİ YAPIYORSonraki Haber

ORMEK MESLEK SAHİBİ YAPIYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar