Ordu
DOLAR15.5447
EURO16.2473
ALTIN907.37
reader

PERŞEMBE’DE YOL KENARLARIMIZI GÜZELLEŞTİRİYORUZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PERŞEMBE’DE YOL KENARLARIMIZI GÜZELLEŞTİRİYORUZ
Abone ol
Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, tepkilere neden olan palmiye dikimi ile ilgili açıklama yaptı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Perşembe Belediyesinin ortaklaşa yürüttükleri Perşembe Sahilinde gerçekleştirilen güzelleştirme çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor. Konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulunan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan şöyle konuştu; Bir süre önce başlatılan sahil güzergahımızdaki yürüyüş yolu çalışmaları dolasıyla daha önceden dikilmiş tüylü mevcut palmiyelerin aralarındaki mesafeler açılmıştı mevcut hat bozulmuştu. Önce dikileni de sökemeyeceğimize göre bizde bu boşlukları görselliğinin düzgün olması açısından Ordu Büyükşehir Belediyemizin ellerinde bulunan tüylü palmiye ağaçlarıyla mevcudu değerlendirmek istedik. Buradaki amaç buydu.

KİMSENİN  KİMSEYE  PEŞKEŞ ÇEKTİĞİ YOK 

Burada ne ağaç alma var ne ağaç satma var çıkan haberler asılsızdır böyle bir açıklama da çok doğru değildir, bilmeden araştırmadan yapılan bir haberdir mesnetsiz bir açıklamadır. Üzücü olan da şudur Karadeniz’de ne şekilde nasıl hangi ağaçlar dikilir o ağaçların ismini bile söyleyemeyenler araştırmadan yargısız infaz yolunu seçmişlerdir. Kendi kafalarına göre beyanat vermişler.  Şu ağaç bizim yörenin ağacıdır diyemiyorlar ben bunlara örmek verebilirim, bizim bölgemizde hangi ağaçlar yetişir olur, Akasya olur, Kızıl ağaç, Çınar ,Ihlamur, yer yer mavi Ladinler olabilir ,Gürgen olur Meşe olur  Kara ağaç olur bütün bunlar bizim bölgemizin ağaçlarıdır.

PALMİYELERE BEN DE ÇOK KARŞIYIM

Ben de palmiyelere çok karşıyım ancak mevcutları sökemeyeceğim için en azından hattın devamı için aralara serpiştirdik bir nevi ekleme yapıldı.  Keşke bilgi alsalardı talihsiz bir açıklama olmuş  keşke sonucunu bekleselerdi tamamlandığında görselerdi, eksiklerin giderilmesi için biz 300 metre ana yol boyunca  aralara Limon Selvi ağaçları, Süs Elmaları, Süs Eriği, İpek ağaçları, Top Şimşir ağaçları ile  yer yer rengarenk Güllerle sahilimizi bezeyeceğiz. Şunu da söyleyeyim deniz tarafına Elma Armut, Limon, Mandalina ve  Portakal ağaçlarıyla sahilimiz taçlandırılacak yaklaşık olarak 150 ağaç dikiyoruz hatta Limon, Bodur Elma, Bodur Kiraz ağaçlarını da sahilimize  dikmeye de başladık.  Bunun yanında çevre düzenini muhafaza etmek için ağaç aralarına güllerde dikiyoruz.  Bütün bu diktiklerimiz için sulama sistemi de kuruldu.   Kimsenin kuşkusu olmasın  12 ay boyunca tamamen yeşil bir sahilimiz olacak, ayrıca sahilimize konulan oturaklar çift taraflı oturmak için konulan oturaklar bunu bile anlamayanlar var  ayrıca  öte yandan çöp kutularına evsel atıklar atılmayacağına göre koku yapması da mümkün değildir.

SAHİL BANDINA YENİ KAMERİYELER YAPIYORUZ

Diğer taraftan yeni dizayn ettiğimiz sahil bandına altışar kişilik kameriyelerimiz de olacak yoldan gelip geçen insanlarımız uzun yol gidenler çay kahve içmek yemek molası vermek isteyenler için altışar kişilik, yani aileler için kameriyelerimizi hazırlıyoruz.  Sohbet için ders kitap okumak için kameriyeler yapıyoruz, insanlarımıza yaşanabilir nefes alınabilir bir ilçe bir sahil hazırlıyoruz.  Her şeye rağmen biz ilçemize hizmet etmeye devam ediyoruz. ARİF KALAFAT


 • 3
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 3
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
52 ORDUSPOR FK YARIŞA DEVAM DEDİÖnceki Haber

52 ORDUSPOR FK YARIŞA DEVAM DEDİ

SEN ÖNCE ŞU ELLERİNİ BİR YIKA ÖYLE KONUŞALIMSonraki Haber

SEN ÖNCE ŞU ELLERİNİ BİR YIKA ÖYLE KONUŞ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar