Ordu
DOLAR9.543
EURO11.1037
ALTIN549.53

PERŞEMBE’NİN ARTIK KADIN KOOPERATİFİ VAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PERŞEMBE’NİN ARTIK KADIN KOOPERATİFİ VAR
Abone ol
Sakin Şehir Perşembede Üretici Kadınlar Derneği olarak yola çıkan ve seslerini ABC deterjan firmasının ve Ordu İl Tarım Müdürlüğünün destekleriyle “Yerli Yerinde Taflan “ projesiyle duyuran Vona’nın hamarat kadınları bundan böyle üretim çalışmalarını Ziraat Yüksek Mühendisi Firdevs Elif Şener Saka başkanlığında yeni kurdukları Perşembe  Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi adı altında gerçekleştirecekler.

Kooperatif Başkanı Saka duygularını şöyle dile getirdi; “Sakin şehir Perşembe Üretici Kadınlar Derneği olarak  ilk kadın kooperatifini kurmanın  mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.  Kooperatifimizin adı da S.S Perşembe Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifidir. Öte yandan kooperatifimizin Perşembe’de ilk kadın kooperatifi olması ve bu röportajında 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar gününe denk gelmesi tüm kadınlar nezdinde bir kadın olarak şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına mutluluğumuzu bir kat daha arttırmıştır.

 

TAFLAN İLE SINIRLI KALMADIK

Bilindiği üzere Yerli Yerinde Taflan projesi kapsamında yerli yerinde Taflan Kurutma Evinde ilk deneme çalışmalarımızı yapmış olup bu deneme çalışmalarımızdan çok güzel bir başarı elde etmiş bulunmaktayız. Her ne kadar projemizin kapsamında taflan meyvesini kurutmak istemiş olsak da mevsimi gereği olmadığından ilk ürünümüz kiviyi kurutmuş olup bunun yanında kivinin pestilini, reçelini, pekmezini,  turşusunu, sirkesini, ve ekşisini yaptık. Ayrıca portakal, mandalina, limon, ayva, kabak gibi ürünleri de kuruttuk. Hemen hemen hepsinde de başarıyı yakaladık. Tabii üzerinde çalışılması gereken ürünlerimizde bulunmaktadır. Onlar üzerinde de gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz.

 

YENİ FİKİRLERE AÇIĞIZ

Bu çalışmalarımızdan bir çok kişi ve kuruma tattırıyoruz ve fikirlerini alıyoruz. Örnek vermek gerekirse; yönetin kurulu arkadaşlarım Gönül Akbaş ve Esin Baş ile beraber Perşembe Ziraat Odası Başkanımız Arslan Soydan’a, Perşembe Belediye Başkanımız Mustafa Sayım Tandoğan’a, Perşembe Kaymakamımız Levent Yetgin’e hem ziyaretlerde bulunup hem kooperatifimizin çalışmalarından bilgiler verip hem de ürünlerimizden numuneler sunarak tattırdık fikirlerini ve önerilerini aldık  ve tesisimize davet ettik. Tesisimiz her gün çalışmakta olup yeni ürünler keşfetmeye yeni ürünler çıkarmaya çalışıyor. Bunun için kadınlarımız orada canla başla çalışıyorlar.

KAPIMIZ ZİYARETÇİLERE AÇIK

Ürün çeşitliliğimizi sezon yaklaştıkça daha da arttırma çabasında olup gerekli eksikliklerimizi tamamlayacağız. Şu anda bir üreticimizin yaklaşık 4 ton kivisini işlemekteyiz ve bahsettiğimiz bu katma değerli ürünler haline getiriyoruz. Artık bundan sonra meyvesi ve sebzesi olan diğer üreticilerimizin de ürünlerini işleyebiliriz. Bunun yanında ürünlerimiz almak isteyen, tesisimizi gezmek isteyen tüm vatandaşlarımızı  pandemi (salgın) kurallarına uyarak tesissimize davet ediyoruz.” ARİF KALAFAT ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘MUHASEBE MESLEĞİNDE YENİ KAVRAMLAR’Önceki Haber

‘MUHASEBE MESLEĞİNDE YENİ KAVRAMLAR’

KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZSonraki Haber

KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar