Ordu
DOLAR9.6153
EURO11.2377
ALTIN554.27

PERŞEMBE’YE SPOR KOMPLEKSİ MÜJDESİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PERŞEMBE’YE SPOR KOMPLEKSİ MÜJDESİ
Abone ol
Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, ilçenin eksikliklerinden biri olan ‘Herkes için Spor Kompleksi Projesi’ni hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Perşembe’nin bireysel ve toplumsal spor alanında ufkunu genişletecek olan Kacalı Mahallesi Spor kompleksi Projeysiyle ilgili açıklamalarda bulunan başkan Tandoğan şöyle konuştu: Seçim öncesi söz verdiğim üzere ilçemize halı saha ve diğer sporları da kapsayacak bir spor kompleksi kazandırmak çabası içindeydik. Ancak yer sorunu yaşıyorduk, bunun üzerine ilçemiz Kacalı mahallesinde bulunan  belediyemize  araçlarımıza ait garaj ve depolama alanı olan arazideki garajımızı komple Şenyurt-Saray mahallesi yolundaki (Porsuk) mevkiine taşımaya karar verdik. O alan zaten mahalle içinde kalmıştı. Gürültüsü, toz toprağı mahallemizi rahatsız ediyordu. Orayı değerlendirme  amaçlı biraz daha ilçe dışına büyükşehrin 10 dönümlük yerine taşımaya karar verdik.

Tam bir spor kompleksi olacak

Yanındaki tesislerle birleşince tam bir spor kompleksi olacağının altını çizen Tandoğdu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Güler sağ olsun orayı bize tahsis etti. Orada alan düzeltme ve alt yapı  çalışmaları devam ediyor. Boşalan garaj alanımıza da öncelikle kapalı bir halı saha ve ardından içinde tenis kortu, basketbol sahası ve diğer spor branşlarını kapsayan yani o alan  topluca ne kadar spor dalı  barındırırsa kapasitesi ne kadar olursa öyle bir spor tesisi yapacağız. Öncelikle garajımızı taşımaya çalışıyoruz. Zaten hemen yanında kapalı spor salonumuz ve futbol sahamız stadımız mevcut, dolayısıyla hepsi birlikte çevreye de çok zararı olmayan tam bir spor kompleksi haline getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Amacımız gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak

Burada amacımız gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak ve onları spor yapmaya özendirmek  teşvik etmek diyen Tandoğdu, sözlerine şöyle devam etti: “Bizim öncelikli amacımız ilk olarak halı sahayı hayata geçirmek ardından da peyder pey diğer tesisleri oluşturmak. Halı sahamız için bizden desteklerini ilgi ve alakalarını esirgemeyen Spor Bakanımız sayı Dr. Mehmet Kasapoğlu’na,  milletvekilimiz sayın Metin Gündoğdu’ya, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik Bey’e  ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Hilmi Güler Bey’e  saygı, sevgi  ve şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. ARİF KALAFAT ÖZEL HABER

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN REKLAM AJANSI DANIŞMANLIK HİZMETİ ALINACAKTIRÖnceki Haber

İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN REKLAM A...

BAL’da ilk düdük 17 Nisan’daSonraki Haber

BAL’da ilk düdük 17 Nisan’da

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar