Ordu
DOLAR18.8433
EURO20.2246
ALTIN1134.5

PİSTON ORDU SINIRLARINI AŞTI 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PİSTON ORDU SINIRLARINI AŞTI 
Abone ol
TV 52’de Bülent Şahin’in hazırladığı Piston programı beklenmedik bir ilgiyle karşılaştı. Her hafta pazartesi günleri ekrana gelen ve Şahinler Oto Yedek Parça-Servis’in sahibi Bülent Şahin tarafından hazırlanan programda Ordulu ustalar araç tamir ve bakımının püf noktalarını görüntüleriyle anlatıyor.  

Röportaj:

Biz de Bülent Şahin ile mini bir söyleşi gerçekleştirdik. İşte o söyleşi…   

Soru: Sizi tanıyabilir miyiz?

Ben bakım servisi oto yedek parçacıyım. Aşağı yukarı 40 yıldır bu işi yapıyorum. Babamla beraber sayarsak 60 yıldır bu işi yapıyorum. Yani Ordu şehrinde bu işi ilk yapanlardanız. 18 yıl İstanbul’da kaldım orada da bu işi yaptım. Ordu’ya geldim 11 yıldır da yedek parça servis olayına burada devam ediyorum.

 

Soru: Nasıl çıktı bu program fikri?

 

 

Bu sektörde bayağı eski olduğum için hem yedek parça hem bakım onarım servislerine, tamirat bölümlerine de meraklı olduğum için yedek parça nasıl imar olunur, ürün nasıl takılır takip ederim. Yeni model arabaları takip ederim. Bununla ilgili ben ne yapabilirim diye düşündüm. Yedek parça olayından sonra servisle ilgili bilgilerim çok olduğu için böyle bir televizyon programı yapmayı düşündüm.

 

 

Soru: Türkiye’de bu programın başka bir örneği var mı?

 

 

 

40 yıllık birikimle bunu yapan yok. Türkiye’de ilk ben yapıyorum. Hem anlatıyorum hem de Ordu gibi değerli bir yerde sanayimizde yetişmiş ustalarımızın bilgilerini ve birikimlerini aktarıyoruz. Ama nasıl? Hem aracı sökerken, montaj yaparken artı dışarıdan yedek parça alırken… Kışlık bakım, yazlık bakım gibi her programımız farklıdır. Şu anda Ordu’da gündem oldu. Her yerden bu konuyla ilgili tebrik alıyorum. Bundan sonra kısmet olursa daha başarılı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum.

 

Soru: Kaç program yaptınız, hedef olarak bir rakam var mı?

 

Şu anda 5 program yaptık ve devam ediyoruz. Otomotiv sektörü dipsiz kuyudur diğer programlara benzemez. Yani anlatmaya bizim ömrümüz yetmez. Ama Allah ömür verdikçe yapmaya halkımızı da bilgilendirmeye çalışacağım.

 

Soru: Halktan başka olumlu şeyler söyleyen kimler oluyor?

 

Sanayi esnafına gittiğimde bana, Ordu gibi bir şehirde neler yapılabileceğini gösterttin, bilgilerinizle yüzümüzü aydınlattın diyor. Hepsi arkamda. Programlarda da aşağı yukarı 4 ay doluyum. Yani sıra var.Tv52’de yayınlanıyor ama şu anda beni İstanbul’da imalatçılar, Konya, Kayseri’de imalatçılar ve piston fabrikaları artı otomotiv sektöründe filtre fabrikaları arıyor. Program yapmak istiyorlar ancak pandemi (salgın)  dolayısıyla erteledim.

 

Soru: Araç sahibi izleyiciler ne gibi tepki veriyor?

 

Çok memnunlar hatta şunu da konuşsaydın bunu da bekliyoruz diyorlar. Ben de diyorum ki bunlar sırayla çünkü her bölüm farklı. Aracın lastikleriyle ilgili bir bölüm geçiyor. Yağ bakımı, alt bakım, motor bakımı ile bir bölüm geçiyor. Bunun haricinde ehliyet ruhsatta şoför eğitmenleri, sigorta kurumları, araçlar kaza yaptığında neler yapılmalı gibi konularda çok detaylı çalışmalarım var.

 

 

 

Soru: Böyle bir ilgi bekliyor muydunuz?

 

İşin açıkçası hayır. Ben bu işi severek yapıyorum, bundan maddi bir beklenti olmadan yapıyorum. Ben bu kadar büyüyeceğini tahmin etmedim burada yerel bir televizyonlarda olur dedim ama iş beni aştı.

 

Soru: Farklı şehirlerdeki izleyicilerden tepkiler geliyor mu?

 

Evet. İstanbul’dan hatta Almanya’dan bile izleniyormuş arkadaşlarım oradan seni buradan takip ediyoruz şeklinde mesaj yazıyor.

 

Soru: Teşekkür ederiz

 

Ben teşekkür ederim.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HATİCE BEBEK 21 YIL SONRA GELDİ   Önceki Haber

HATİCE BEBEK 21 YIL SONRA GELDİ   

ALEV ÖĞRETMENİN HAYALİ GERÇEK OLDUSonraki Haber

ALEV ÖĞRETMENİN HAYALİ GERÇEK OLDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar