VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9491
EURO18.4297
ALTIN1038.0
reader

PİYASA TEPE TAKLAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PİYASA TEPE TAKLAK
Abone ol
Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek, adeta bir zam yağmuru yaşandığını belirterek üretenin de tüketenin de değişen fiyatlara yetişemediğini söyledi.   

ÇARŞI-PAZARDA İYİCE DENGE KAYBOLDU

Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Akyürek, Ordu Olay’a şu açıklamayı yaptı: “Zam deyince masum görmek, iyimser olmak mümkün değil. Hem tüketici olarak hem üretici olarak bu zam olayının herkesi rahatsız ettiği kaçınılmaz. Üreten de artık piyasaya yetişemiyor, tüketici iyice dengeyi kaybetti. Çünkü elindeki ekonomik gücü ortada, alım gücü tamamen düştü.

SATILAN FİYATA ALINABİLECAK ÜRÜN YOK

Bununla beraber dövizlerin artışları başka bir sorun. Bizim kendi paramız avro-dolar karşısında iyice erimeye başladı. Herkes bu anlamda sıkıntılı. Tabi ki bizim de küçük esnaf olarak üretici ile tüketici arasında bir köprü görevinde olduğumuz için en çok da arada etkilenen kesim bizim kesimimiz oluyor. Esnaflar tezgâhındaki malını sattığı zaman inanın onun yerine aynı ürünü koyma şansı yok, sattığı fiyata bile koyamıyor.

EKMEĞE ZAM YAPTIĞIMIZDA UN 180 TL’YDİ

Buna karşı örnek verecek olursak un fiyatlarını tutamıyoruz. Yakın zamanda ekmek zammını yeni verdik kilosunu 10 lira olarak. İnanın biz 10 lira ekmeğin kilosunun hesaplamasını yaparken unun çuvalı 180 liraydı, şuan da un neredeyse 280 liraya yaklaştı. Yine şekere yapılan yeni zam, akaryakıt zamları yani yağmur gibi geliyor. Bu durumu çok masum bir şey gibi görme şansımız yok.” Hasan Cem Özel

ASGARİ ÜCRETE YÜZDE 100 DE ZAM YAPILSA…

Biz işin hem tüketici tarafındayız hem de üretici tarafındayız. Yanımızda çalışanlarımız da var. Bu anlamda asgari ücret belirlenmesinin dengeli bir şekilde yapılması lazım. Ama şu da var asgari ücretle geçinen insanların da durumu göz önüne alındığı zaman şu piyasada yüzde 100 de zam yapılsa insanlar beğenmeyeceklerdir diye düşünüyorum. İnşallah dengeli bir asgari ücret ayarlaması olur ve herkes de bu durumdan memnun olmuş olur.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MİLYONLARA ORDU ŞELALELERİ TANITILDIÖnceki Haber

MİLYONLARA ORDU ŞELALELERİ TANITILDI

EMEKLİ ÖĞRETMEN PATPAT ARACIN DEVRİLMESİ NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİSonraki Haber

EMEKLİ ÖĞRETMEN PATPAT ARACIN DEVRİLMESİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar