Ordu
DOLAR18.6143
EURO19.296
ALTIN1042.1
reader

REKABET KURUMU İNCELEME BAŞLATTI İHRACATÇILAR TEPKİ GÖSTERDİ  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
REKABET KURUMU İNCELEME BAŞLATTI İHRACATÇILAR TEPKİ GÖSTERDİ  
Abone ol
Rekabet Kurumu’nun Karadeniz’e gelerek fındık ihracatçıları üzerinde inceleme yaptığını belirten Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Osman Sabır, bu duruma tepki gösterdi.

Sabır şu açıklamayı yaptı: Bilindiği üzere, hemen her fındık hasat döneminde, fındık fiyatları ile ilgili olarak

belli bazı kesim ve kişiler tarafından, gerek TMO’nun alım fiyatları gerekse serbest piyasada oluşan fiyatlar hakkında kamuoyunu yanıltıcı ve yönlendirici demeçler verilmekte, üyelerimiz haksız yere hedef gösterilmektedir. Bu durumun bu sezonda da yinelendiğini, sanayici, ihracatçı firmaların karalama kampanyaları ile yine hedef gösterildiğini, kamuoyunda oluşan tepkiler ve şikayetlerin sonucunda da Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunulduğunu gözlemlemiş bulunuyoruz.

 

 

BU ZAMANDA YAPILAN İNCELEME YANLIŞ

 

Bunun bir sonucu olarak Rekabet Kurumu yetkililerinin incelemelerde bulunmak üzere bölgemizde bulunduğunu, sanayici ve ihracatçı firmalarımızın tesislerini ziyaret ettiklerini öğrenmiş bulunuyoruz.  Ülkemizin en önemli tarımsal ihraç ürünü arasında bulunan fındığın ihracatçıları olarak kamuoyunun bilmesini isteriz ki, tüm dünyada yaşanan ekonomik sıkıntı ve durgunluk nedeniyle bu zor günlerde sanayici ve ihracatçılarımızın tüm enerji ve çabasını,

her zaman olduğu gibi dünya fındık tüketimini Türkiye orjinli olarak artırmak için çalışmalarda bulunmak yerine, bu tür konulara mesai harcamak zorunda kalmasının son derece yanlış olduğunu düşünmekteyiz.

 

 

SORUN BİZ DEĞİL OLMAYAN FINDIK POLİTİKASI

 

Sorunumuz, yanlış ve hatta olmayan uzun vadeli ürün politikasıdır. Popülist politikalarla bir yere varamayız. Üretici, tüccar, kırma tesisleri, ihracatçılar ve son kullanıcılar hepimiz bu ürünün tüm aşamalarında birer sac ayağıyız. Eforumuzu ürünümüzün diğer üretici ülkelere göre mukayeseli üstünlüğünü; kalite, lojistik, fiyat ve

sürdürülebilirlik konularında artırmaya harcamak istiyoruz.” ORDU OLAY  


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HİÇBİR SEÇİMDE KARŞISINA ADAY ÇIKMIYORÖnceki Haber

HİÇBİR SEÇİMDE KARŞISINA ADAY ÇIKMIYOR

ERBAA ORDU İLE YARIŞIYORSonraki Haber

ERBAA ORDU İLE YARIŞIYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar