Ordu
DOLAR9.5554
EURO11.0978
ALTIN550.10

REKOLTE OYUNU BOŞ ÇIKTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
REKOLTE OYUNU BOŞ ÇIKTI
Abone ol

Fındık İhracatçıları Birliği’nin itirazı üzerine yapılan ikinci rekolte çalışmasında da sonuç değişmedi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Tarım Bakanı Pakdemirli’ye çağrıda bulunan ziraat odaları fiyat tespitinde rekolte üzerinden yapılmak istenen yanlış yönlendirmelerin dikkate alınmamasını istedi.

REKOLTE ÜZERİNDEN FİYAT OLUŞTURMA ÇABALARI BOŞA ÇIKTI 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği  (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi, Ordu Ziraat Odaları Koordinasyon kurulu Başkanı Arslan Soydan: İkinci rekolte çalışması da tamamlandı. Herhangi bir değişiklik yok. Zaten ilk yapılan rekolte tespit çalışması da çok özverili ve titiz bir çalışma ile yapılmıştı. Biz bunu her yerde ifade etmiştik. Bunun doğruluğu tescil oldu. İhracatçıların rekolte üzerinden düşük fiyat oluşturma çabaları bu şekilde boşa çıkmış oldu. Artık Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli fiyat tespitinde bu durumu göz önünde bulundurmasını bekliyoruz.

DÜŞÜK FİYAT OYUNU TUTMADI EN AZ 30 TL BEKLİYORUZ 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arsin Ziraat Odası Başkanı Hasan Kozoğlu: Aynı işaretli dalı beraber sayıyorsun ihracatçılar farklı sonuç çıkarıyor. İhracatçıları anlamak mümkün değil. Aslında anlamak mümkün. Düşük fiyat oyunu peşindeler. Her zamanki gibi. Bir de diyorlar ki ihracatçılar birliğinin uzmanları bu işi bilir. Onlar bilir de Tarım Bakanlığının uzmanları bilmez mi? Bu sene dünyada şartlar Türkiye’den yana, İtalya’da yarı yarıya fındık yok. O nedenle 30 TL bizim kırmızı çizgimiz.  Bunun altında fiyat beklemiyoruz. Bunun üstü de olabilir.        

REKOLTEYİ YÜKSEK GÖSTEREREK FİYATI BASKI ALTINA ALMAYA ÇALIŞTILAR

Ulusal Fındık Konseyi  (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Şahin Başaran: İkinci rekolte çalışması yapıldı değişen bir şey çıkmadı. Aslında ihracatçılarda da bunu biliyordu. Rekolteyi yüksek göstererek fiyatı baskı altına almaya çalıştılar. Böylece hükümeti tehdit ettiler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin bu tehditlere pirim vermemelerini bekliyoruz. Bunlar artık işi ukalalık seviyesine getirdiler. Fındıkta her şey Türkiye’nin lehine. En az 30 TL fiyat bekliyoruz ama 35 TL üreticiyi güldürür diyoruz.                  

DÜNYADAKİ ŞARTLAR TÜRKİYE LEHİNE EN DÜŞÜK 30 TL FİYAT BEKLİYORUZ

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça: Devletin resmi rekoltesine katılmaktan imtina eden ihracatçıların rekolte üzerinden kurmak istediği oyuna Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin itibar etmeyeceğine inanıyoruz. İkinci rekolte çalışmasıyla işbirlikçilerin oyunu boya çıktı.  Bu sene İtalya’da yarı yarıya fındık yok. Dünyadaki şartlar Türkiye lehine. Bu şartlarda fındığın fiyatı en az 30 TL olmalı, 35 TL olursa da üreticinin yüzü güler. Ağustos başında Karadeniz’e yapacağı gezide Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın açıklayacağı fiyattan umutluyuz.

Hasan Cem Özel


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HAMDULLAH SUPHİ TANRIÖVER ORTAOKULU’NDA BÜYÜK BAŞARIÖnceki Haber

HAMDULLAH SUPHİ TANRIÖVER ORTAOKULU’NDA...

Hırdavat malzemeleri satın alınacakSonraki Haber

Hırdavat malzemeleri satın alınacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar