VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.1088
EURO18.2134
ALTIN1016.8
reader

REKTÖR AKDOĞAN’DAN DOÇ. DR. SÖYLEMEZ’E TEBRİK 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
REKTÖR AKDOĞAN’DAN DOÇ. DR. SÖYLEMEZ’E TEBRİK 
Abone ol
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, UNESCO-Loreal iş birliği ile gerçekleştirilen 2021 “Bilim Kadınları için” programı ödülüne layık görülen Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim elemanı Doç. Dr. Saniye Söylemez’i makamında kabul etti.

Kadınların bilime katkısını desteklemek amacıyla UNESCO ve Loreal iş birliği ile hayata geçirilen “Bilim Kadınları İçin” programının 2021 yılı kazananları arasında ODÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim elemanı Doç. Dr. Saniye Söylemez de yer aldı.

Türkiye’de ödülü alan dört bilim kadınından biri olan Söylemez, Alzheimer teşhisinde mevcut yöntemlere alternatif yeni nanoenzim temelli sensörlerin uygulanabilirliğinin araştırılması ve yeni bir yaklaşım sunmak için geliştirdiği "Fulleren Temelli Nanoenzim: Alzheimer Teşhisi İçin Yeni Bir Yaklaşım” projesi ile Fiziki Bilimler alanında 2021 “Bilim Kadınları için” programı ödülüne layık görüldü.

Konu ile ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim elemanı Doç. Dr. Saniye Söylemez’in Alzheimer hastalığının teşhisi noktasında geliştirmiş olduğu projesi ile 2021 “Bilim Kadınları için” programı ödülüne layık görülmesi ve bu ödülü alan Türkiye’deki dört bilim kadınından biri olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Üniversitemiz öğretim elemanının gerçekleştirmiş olduğu nitelikli çalışmaları sonrası elde ettiği bu başarı Üniversitemizin bilim dünyasında bir adım daha öne çıktığının önemli bir göstergesidir. Bilimsel çalışmalar yürüten genç araştırmacılarımıza örnek teşkil edeceğine inandığım başarısından dolayı Doç. Dr. Saniye Söylemez’i tebrik ediyor, bilime katkı sağlayacağı yeni çalışmalarında kendisine başarılar diliyorum.” dedi. ORDU OLAY  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TAYYİP ERDOĞAN GİTSİN DE YANSIN TÜRKİYE DİYORLARÖnceki Haber

TAYYİP ERDOĞAN GİTSİN DE YANSIN TÜRKİYE...

FATSA’DA ÜST ÜSTE UYUŞTURUCU OPERASYONLARISonraki Haber

FATSA’DA ÜST ÜSTE UYUŞTURUCU OPERASYONLA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar