Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
reader

RUS-UKRAYNA SAVAŞI HER ŞEYİMİZİ OLUMSUZ ETKİLEYECEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
RUS-UKRAYNA SAVAŞI HER ŞEYİMİZİ OLUMSUZ ETKİLEYECEK
Abone ol
Tüm dünyada olduğu gibi Rus-Ukrayna Savaşı Ordu’da da insanları karamsarlığa yönlendirdi. Savaş kırılgan bir dönemden geçen Türk ekonomisini de olumsuz etkileyecek. Karadeniz’de olması itibariyle Ordu da bundan nasibini alacak. Temenni ediyoruz ki bu savaş bir an önce biter.     

ELBETTE OLUMSUZ ETKİSİ OLUR

Ordu ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin: Bu savaş bizi elbette olumsuz etkiler. En azından ekmeğimizi zor alırız. Buğday kıtlığı olabilir. Krize çok yakınız. Ben Donbas bölgesinden sonra savaşın biteceğini sanıyorum. Rusya’nın duracağını düşünüyorum. Rusya’nın amacı Ukrayna’da yönetimi değiştirmek. Kendine yakın yönetim kurmak. Devam ederse Amerika’nın çok başka bir karşılık vereceğini düşünüyorum. Amerika Rusya’yı batırır. Bizim dileğimiz elbette savaş değildir. Dileğimiz, bir an önce savaşın biterek herkesin huzurlu, normal bir hayata dönmesidir.                    

 

SAĞDUYUNUN HAKİM GELMESİ TEMENNİMİZ

Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman: Komşumuzdaki kavganın, en iyi ihtimalle, gürültüsü huzurumuzu kaçırır. Bu ülkeler, başta turizm olmak üzere “yaş sebze ve meyve” ticaretimizde önemli pazarımızdır. Bu iki ülkeye yaklaşık 10 milyon kilo iç fındık ihraç etmekteyiz ve bu ülkeler fındık için potansiyel güçlü pazarlardır. Bunun yanında savaşlar, küresel krizleri tetikler ve bundan başta biz olmak üzere ilişkili tüm ülkeler olumsuz etkilenir. Masum sivillerin yaralanıp ölmesi de trajedinin bir diğer yanıdır. “Barış, kavga edilenle yapılır” klişesinden hareketle sağduyunun hakim gelerek tansiyonun bir an önce düşmesini temenni ediyorum.

 

UN TEMİNİNDE SIKINTI OLABİLİR  

Ordu Fırıncılar Derneği Başkanı İsa Yazıcı: Rusya bütün limanları kapatmış. Bütün giriş-çıkışları durdurmuş. Bunun geleceği yani devam edip etmeyeceği önümüzdeki üç dört gün içinde netleşir. Biz ülke olarak unun yarısını Rusya ile Ukrayna’dan alıyoruz. Eğer biz bu iki ülkeden un alamazsak bunun sıkıntılarını yaşarız. Yani bu işten ekmeğimiz doğrudan olumsuz bir şekilde etkilenecek. Bu ekonomik krizde ekmeği çok daha pahalıya mal ederiz. Belki de yokluğunu yaşarız. Böyle bir krizi evimizde, mutfağımızda çok şiddetli hissederiz. İnşallah bu savaş en kısa sürede biter ve hayat normale döner. 

Haber: Hasan Cem Özel                 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU KENT KONSEYİ KİMSESİZ GÖÇMENLER MEZARLIĞINI PROJELENDİRDİÖnceki Haber

ORDU KENT KONSEYİ KİMSESİZ GÖÇMENLER MEZ...

52 ORDUSPOR TARİHİ FARK YEDİ: 7-0Sonraki Haber

52 ORDUSPOR TARİHİ FARK YEDİ: 7-0

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar