Ordu
DOLAR18.6453
EURO19.317
ALTIN1052.0
reader

‘SAĞIRLI’YA SAĞIR OLMAYIN!’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘SAĞIRLI’YA SAĞIR OLMAYIN!’
Abone ol
Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Çambaşı yolu kapsamında Altınordu Sağırlı Mahallesi’ndeki tarım arazilerinin yok edilmesine tepki gösterdi.

Kabadüz ilçesine (Çambaşı yolu) giden yolun genişletilmesi yanında değiştirme çalışmaları sırasında tarım arazilerinin olumsuz etkilendiğini söyleyen Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Yol genişletmeleri, onarım ya da yeni yol gereksinimlere göre planlanır. Yapılan çalışmalarda halk mağdur edilmez. Hem “halka hizmet yapıyoruz” deniyor hem de halk mağdur ediliyor. Halkın taleplerine ve eleştirilerine kulak tıkayarak proje gerçekleştirmek yanlıştır.” dedi.

PROJE DEĞİŞMELİ

Kurul Kalesi’nin altını oyan taş ocağı yetmiyor gibi şimdi de aynı yerde tarım arazisini yok eden yol projesi yapılıyor. Yolun planı incelendiğinde yanlışlık hemen belli oluyor. Daha ucuz ce kullanışlı bir yol projesi yapılabilme olanağı varken en uygunsuz bir yol plan yapılmış. Halk arasında söylendiği gibi “kulağı tersten gösterme” burada da var. Proje değiştirilmeli, tünelden vazgeçilmeli ve daha uygun ve ucuz olan viyadükle geçiş yapılmalıdır.” diye konuştu.

KAMULAŞTIRMA HALK YARARINA OLMALI

Yapılan yol projesi nedeniyle kamulaştırmanın şirketlerin lehine olduğunu söyleyen Poyraz, “Kamulaştırma, halkın çıkarlarına göre kamu yararı gözetilerek ve acil durumlarda yapılır. Bu yol projesindeki yanlışlık nedeniyle yapılan kamulaştırma girişimi halka zarar vereceği için şirketin çıkarı gözetilmektedir. Sorunun yaşandığı halkın sesi duyulmalı ve isteklerine yanıt verilmelidir. Şu an yapılmak istenen proje yanlıştır. Zararın neresinden dönersek kardır. Bu nedenle “iş başladı, artık geri dönüş yok” denemez. Yapılan çalışmalar uzun süreç dikkate alınarak yapılır. Burada özellikle taş ocağı da korunarak planlama yapılmış. Asıl olan tarım arazilerinin korunmasıdır. Yapılan yol, insanları duvar içinde sıkıştırıyor. Bir an önce projede değişiklik yapılmalıdır.” şeklinde konuştu. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OTSO’dan ORTAR’a Destek Önceki Haber

OTSO’dan ORTAR’a Destek 

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNDEN OBB’YE TEŞEKKÜRSonraki Haber

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNDEN OBB’YE TEŞEKK...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar