VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.8662
EURO18.3957
ALTIN1025.2
reader

SAĞLIKÇILARI AYIRMAYIN!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SAĞLIKÇILARI AYIRMAYIN!
Abone ol
SES Ordu Şube Başkanı Ferit Ceylan, hekimlere yönelik maaş artışının ayırım gözetilmeksizin tüm sağlık emekçileri için uygulanmasını istedi.

SES Ordu Şube Başkanı Ceylan, şu açıklamayı yaptı: Hekim maaşları ve ek göstergesi için Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarını dinledik. Yıllardır tüm sağlık emekçileri için 3600-7200 arası ek gösterge talep etmekteyiz. Bakanın açıklamasında ek gösterge düzenlemesinin sadece hekimler ve hemşireler için yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca yoksulluk sınırının çok altında, açlık sınırınınsa biraz üzerinde maaş alan sağlık emekçilerinden sadece hekimlere yönelik maaş artışı ifade edildi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

TTB’nin ve sendikamızın yıllarca yürüttüğü mücadelenin sonucu elde edilen bu kazanım yetersizdir. Hekimlere uygulanacağı ifade edilen maaş artışları; mevcut ekonomik kriz, hayat pahalılığı içinde mesleğin niteliği ve iş riski hesaplandığında yetersizdir. Buna rağmen yürütülen mücadelenin ve talebin görülmesi açısından bir başlangıçtır. Açıklanan sözlerin takipçisi olacağız.

İÇ BARIŞ BOZULMAMALI

Ancak; Sağlık Bakanının kaçırdığı bir nokta var. Sağlık ekip işidir. Bir düzenleme yapılacaksa ekibin her bireyi için adil bir şekilde yapılmalıdır. Ekip arasında derin uçurumlar yaratacak düzenlemeler yapılmamalıdır. İş barışını bozan bu tarz ayrımcı düzenlemeler sağlık alanındaki sorunları çözmek bir yana daha da derinleştirmektedir.

TÜM SAĞLIKÇILARA UYGULANMALI

Buradan Sağlık Bakanı’na, hükümete ve TBMM’de grubu bulunan tüm siyasi partilere sesleniyoruz.Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin emekliliğe yansıyacak temel ücretleri yoksulluk sınırı üzerine çıkarılsın. Yıllardır sözü verilen ek gösterge 3600’den başlayarak kademeli olarak 7200’e kadar tüm sağlık emekçilerine uygulansın. Sağlık Bakanı’nın açıklamasında yer alan hekimlere yönelik maaş artışı ayırım gözetilmeksizin tüm sağlık emekçileri için uygulansın.” ORDU OLAY  

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BU UYGULAMA ENGELLİYİ AÇLIĞA MAHKUM EDİYOR!Önceki Haber

BU UYGULAMA ENGELLİYİ AÇLIĞA MAHKUM EDİY...

UÇAK BİLETİ 130 TLSonraki Haber

UÇAK BİLETİ 130 TL

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar