Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

ŞAHSİ TALEBİM OLDUYSA AÇIKLASIN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞAHSİ TALEBİM OLDUYSA AÇIKLASIN
Abone ol
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun hedefinde Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan vardı. Rektör Akdoğan’a yönelik eleştirilerine devam eden Gündoğdu, Rektör Ali Akdoğan’ın alanının dışında işlerle uğraşmaya devam ettiğini söyledi.

Rektör Akdoğan’ın kendi işini yapması gerektiğini söyleyen Gündoğdu, “Rektör bey siyasete girmemeli. Rektör şehirle bütünleşecek, üniversiteyi büyütecek. Onun görevi üniversiteyi büyütmek. Ama alanı olmayan siyasete girerse biz ona müsaade etmeyiz. Herkes kendi işini yapacak. Ben işimi yapacağım, o kendi işini yapacak. O gidecek hangi ilçede üniversite adına eksiği varsa onları tamamlayacak. Üniversite içerisinde eksik varsa onları tamamlayacak. Yani Rektör başka işlerle uğraşırsa buna ne biz müsaade ederiz ne YÖK müsaade eder. Kendisi adaletli davranacaksa adaletli davransın. Ama kendi etrafındaki birilerine bir şeyler yapmaya çalışacaksa ona da itiraz ederiz.”

ŞAHSİ TALEBİM VARMIŞ GİBİ KONUŞUYOR

Rektör Akdoğan’ın kendisiyle ilgili sağda solda konuştuğunu söyleyerek, “Rektörün bizim hakkımızda söylediği bir şey var. Sağda solda konuşuyor. Diyor ki ‘vekil benden talepte bulundu’ Ben rektörden özel ve şahsi hiçbir talepte bulunmadım. Şahsi bir talebin varsa çıkarsın basınla paylaşsın. Ben bana gelen talepleri yerine iletmekle görevliyim. Ben millet tarafından seçilmişim. O beni herhalde devlet memur zannediyor galiba. Ben devlet memuru değilim. Ben hükümet adına seçilmiş yasa yapan ve yasayla beraberde denetleme gücü olan, yetkisi olan birisiyim. Vatandaş bana böyle bir yetki vermiş.”

EDEPSİZLİK YAPMASI

Rektörün vatandaştan gelen talepleri iletmesini şahsi talepmiş gibi lanse etmeye çalıştığını söyleyen AK Parti Milletvekili Gündoğdu, “Ama ne yazık ki Rektör Hoca bizim gelen talepleri ona iletmemizi şahsi talepmiş gibi lanse etmeye çalışıyor. Bunu da yapmasın. Varsa öyle bir talebimiz, benim şahsımla ilgili, benim oğlum, kardeşim, akrabamla ilgili bir talebim varsa onu milletin önüne koysun, edepsizlik yapmasın. Edepsizlik yaparsa ben onu daha çok neler yaptığını konuşurum. Herkes herkesi takip ediyor. Allah'a çok şükür ben ikinci dönem milletvekiliyim herkes de ilgili dedikodu oldu. Çok şükür benimle ilgili bir tane dedikodu yok. Herkesin gibi benimde kardeşim var, benim kardeşimi kimse siyasetin içinde görmedi. Benim akrabalarımdan bir tanesini de şu kuruma gitmiş, şunu yapmıştır diye kimse duymadı. Herkes işini yapar.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TURAN BİRLİĞİ ORTA KARADENİZ BÖLGE BAŞKANLIĞINA ATAMAÖnceki Haber

TURAN BİRLİĞİ ORTA KARADENİZ BÖLGE BAŞKA...

GÜLER İŞ DÜNYASI İLE BİR ARAYA GELDİSonraki Haber

GÜLER İŞ DÜNYASI İLE BİR ARAYA GELDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar