Ordu
DOLAR9.8193
EURO11.4686
ALTIN566.07

SAHTE KURBANI OLMAMAK İÇİN BİLDİĞİNİZ ESNAFI TERCİH EDİN 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SAHTE KURBANI OLMAMAK İÇİN BİLDİĞİNİZ ESNAFI TERCİH EDİN 
Abone ol
Ordu Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Erman Enginyurt, sahte altın kurbanı olmamak için insanların tanıdıkları esnafı tercih etmelerini önerdi.

Ordu Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Erman Enginyurt, kimi zaman kendilerinin de sahte takıların kendilerine geldiğini ifade ederek, “Sektörün fırsatçılığı hiçbir zaman bitmez. Değerli metallerin her zaman bize satılmaya çalışılacak ki, oradan da fırsatçılar para kazanmaya çalışacak. Biz kontrol etmeden kesinlikle ürün satın almıyoruz. Kontrollü yapılınca da zaten endişe duymuyoruz. Bizim aldığımız altın takılar, eritilmeden geri dönüşüm yapılmadan yeniden piyasaya sürülmüyor. İnsanlar güvenerek alışveriş yapmak istiyorlarsa her zaman bilindik noktaları tercih etsinler.” dedi.

DÜĞÜNLERDE TAKILAN SAHTE ALTINLARI AYIRT ETME ŞANSI YOK
 

“Bu sahte takıları düğünlerde insanların kesinlikle ayırt etme şansı yok” diyen Enginyurt, “Sadece insanların ne taktığı kamera ile çekilirse, biz de burada testler yapıp gerçek olup-olmadığını anlarız. Sahte bize de verilmeye çalışılıyor. Bunu görmek mümkün değil. Meslekte, kendinizi kontrol altına tutmak zorunda kalıyorsunuz, her zaman korumacı psikolojiden kurtulmamak gerekiyor. Her gelen müşteriye ‘bize sahte mi satmaya çalışıyor?’ diye bakmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

HIZLI SATILAN ALTINLAR TAKLİT EDİLİYOR


Ordu Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Erman Enginyurt, piyasada hızlı satılan altın takıların daha çok taklit edildiğini ifade ederek, “Özellikle yeni görünümlü ürünlere daha çok dikkat etmek lazım. Eski görünümlü altınların pek fazla sahtesi olmaz. Onun üzerinde zaten yeni yaldızı kalmaz, eski bilezikler geldiğinde kimi zaman kontrol dahi etmiyoruz, onlarda yılların verdiği öz doku kalmış oluyor.” ifadelerine yer verdi.-İHA-


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KOLÇAM ÇAMSAN ORTAK OLDUÖnceki Haber

KOLÇAM ÇAMSAN ORTAK OLDU

MARMARİS’TEN ORDULU ARICILARA ÇAĞRI: LOGONUZU ALINSonraki Haber

MARMARİS’TEN ORDULU ARICILARA ÇAĞRI: LOG...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar