Ordu
DOLAR18.8098
EURO20.5496
ALTIN1159.2

SAKIN ÇÖPE ATMAYIN! FINDIK KABUĞUNDA ÖYLE BÜYÜK BİR SIR VAR Kİ...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SAKIN ÇÖPE ATMAYIN! FINDIK KABUĞUNDA ÖYLE BÜYÜK BİR SIR VAR Kİ...
Abone ol
Fındığın faydalarından yararlanmak için evimizden eksik etmeyiz ve sıklıkla tüketiriz. Kabuklarını ise işe yaramadığını düşünüp, çöpe atarız. Ancak kabukları, fındıktan bile daha faydalı!

Sağlıklı besinler tüketmek vücudumuz için yapacağımız en büyük iyilikler arasında yer alıyor. Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur lafı da buradan geliyor.

Egzersizler ve sağlıklı besinler sayesinde, kişi hem dinç hem de yaşından daha genç hissedebilir. Güne daha enerjik başlar.

Sabahları uyanmak işkence olmaz ve yoğun gün genelini, daha kolay atlatabilirsiniz. Hatta işe ya da okula giderken, yanınıza ceviz ve fındık gibi alternatifler alabilirsiniz.

Bu kuruyemişler, küçük olmalarına rağmen büyük faydaları ile ön plana çıkıyor. Gün içinde bize tokluk ve rahatlık hissi veriyor.

Özellikle fındık herkesin sevdiği hem günlük tükettiği hem de tatlıların içerisinde kullandığı bir kuruyemiş olarak parlıyor.

Beyin sağlığını ve kemikleri koruyan fındık, akşamları çayın yanına da çok yakışır ve sohbeti koyulaştırır. Bol bol yememiz de gerekli.

Ancak fındığın kabuklarını çöpe atmadan önce bir kez daha düşünün deriz!

Çünkü fındığın kabukları en az fındık kadar faydalı.. İnanması güç olabilir ama bazı insanlar fındığın kabuklarından sıklıkla yararlanıyor.

Fındık kadar faydalı olan fındık kabuklarının içeriğine birlikte bakalım, mucizelerine hakim olalım.

FINDIK KABUĞUNUN ETKİLERİ

Fındık kabuğu kanserli hücrelerin oluşumunun önüne geçen Paclitaxel ve diğer taxanes türevleri barındırır. Çağımız hastalığı olan kanserden kurtulmanın sırrı aslında fındık kabuğunda. Fındık kabuğunun içerisindeki  bu maddeler, kanser ilaçlarına ham madde olarak ilave ediliyor.

Erken yaşlanmayı da önleyen fındık kabuğu A ve C vitaminlerini de bünyesinde barındırıyor. Özellikle erken yaşlanmaktan korkan kadınların, acilen fındık kabuğuna yönelmesi gerekiyor.

Bu arada fındık kabuğu, cilt bakım ürünlerinde de kullanıyor. Sağlıklı ve güzel bir cildin yolu yine fındık kabuğundan geçiyor.

Fındık kabuğu kaynatılarak tüketildiğinde; bağırsakları rahatlatıyor ve bağırsak florasını koruyor. Aynı zamanda da yüksek antioksidan sağlayarak, kanı zararlı maddelerden arındırıyor.

Ayrıca fındık kabuğu, kalp ve damar hastalıklarına da iyi geliyor. En az fındık hatta fındıktan bile daha faydalı diyebiliriz. Ensonhaber


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TEZGAHTAKİ KÜÇÜK BALIĞI OBB’YE İHBAR EDİN Önceki Haber

TEZGAHTAKİ KÜÇÜK BALIĞI OBB’YE İHBAR EDİ...

İLK 1000’İ BORSA İSTANBUL’DA GÖRMEK İSTİYORUZSonraki Haber

İLK 1000’İ BORSA İSTANBUL’DA GÖRMEK İSTİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar