Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

SAKLI HAZİNELERİMİZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SAKLI HAZİNELERİMİZ
Abone ol
Perşembe Cumhuriyet İlkokulu Öğretmeni İlknur Şenel Süzgün değerler eğitiminin konu alındığı Saklı Hazinelerimiz isimli eTwinning projesinin kurucu ortaklığını üstlendi.

Pandemi (salgın) dönemiyle birlikte eğitim- öğretim uzaktan yapılmaya devam ederken, öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve daha etkili bir öğretim ortamı sağlamak için öğretmenlerimiz eTwinning projeleri çalışmalarınıı da uzaktan eğitimle online etkinliklerle sürdürmeye devam ediyor.

7 den 77 ye 7 bölge 22 il eTwinning Çalıştayı’nda binlerce öğretmen bir araya gelerek yüzlerce yeni proje ortaya çıkardı. Çalıştaya katılan Perşembe Cumhuriyet İlkokulu sınıf öğretmeni İlknur Şenel Süzgün değerler eğitiminin konu alındığı Saklı Hazinelerimiz isimli eTwinning projesinin kurucu ortaklığını üstlendi. Ordu, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Hakkari ve Azerbeycan’dan ortakların yer aldığı projede farklı illerdeki öğretmen ve öğrenciler iletişim ve işbirliği içinde çalışarak değerlerimizle ilgili etkinlikler yapıp, yaşayarak öğreniyorlar.

Proje kapsamında çevre koruma ve üretim değerinde öğrenciler atık materyallerle saksılar tasarlayıp bu saksılara tohumlar dikerek kendi fidelerini yetiştirdiler.18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü, Dünya Su günü, Otizm Farkındalık günü, Geri dönüşüm günü,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi belirli gün ve haftalarda çeşitli etkinlikler yaptılar. Bu etkinlikleri yaparken web2 araçlarını kullanarak derslerde teknolojiyi etkin ve verimli bir şekilde kullanmayı öğrendiler.

Unesco’nun 2021 yılını Yunus Emre ve Türkçe yılı ilan etmesi dolayısıyla bu değerlerimizi öğrenip içselleştirmek için ünlü yazar Suat Turgut un Adam Olmuş Çocuklar serisi kitaplarından Yunus Emre kitabını okuyup Yunus Emre’nin hayatı ve çalışmaları hakkında bilgi sahibi oldular. Yunus Emre şiirlerini okuyarak sesli kitap oluşturdular .Daha sonra proje ortağı tüm öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik yazar Suat Turgut ile Yunus Emre ve Türkçe üzerine bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye Dünyanın en yüksek noktası olan Everest tepesine Türk bayrağını ilk kez diken dağcı Nasuh Mahruki ve Maarif müfettişi Doğan Ceylan da katılarak öğrencilerle tanışıp değerlerimiz ile ilgili konuşmalar yaptilar.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AÇIK TENLİ VE RENKLİ GÖZLÜLERİN GİZLİ HASTALIĞI: ROZASEÖnceki Haber

AÇIK TENLİ VE RENKLİ GÖZLÜLERİN GİZLİ HA...

FINDIK FİYATI BASKI ALTINA ALINMAK İSTENİYORSonraki Haber

FINDIK FİYATI BASKI ALTINA ALINMAK İSTEN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar