Ordu
DOLAR9.6119
EURO11.1919
ALTIN555.02

SALGIN DÖNEMİNDE BÖYLE BİR KONGRE SUÇTUR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SALGIN DÖNEMİNDE BÖYLE BİR KONGRE SUÇTUR
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel pandemide (salgın) Türkiye çapında ilk 3 il olan Trabzon, Rize ve Ordu’da AKP kongreleri yapılmasını eleştirdi ve bunun bir suç olduğunu savundu.

Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde: “Pandemide (salgın) vaka sıralamasında ilk 3 il Trabzon, Rize ve Ordu olarak açıklanmıştır. Sağlık Bakanı Ordu'da yüzde 100 vaka artışı var diyor.  Ama AKP ardı arkasına bu illerde kongreler yapıyor. Hem de Erdoğan'ın tabiriyle lebalep yani ağzına kadar dolu salonlarda. Bu bir marifet değil, garabettir. Burada açıkça bir suç vardır. Savcıları göreve davet ediyorum.

 

VALİ HANGİ KİMLİKLE KARŞILIYOR 

 

Ordu'daki kongre için gelen Numan Kurtulmuş,  Vali Tuncay Sonel tarafından karşılanıyor. Sayın vali geçtiğimiz günlerde de sosyal medyadaki "Reis kumpanyasında" Türkiye'de derece yapmıştı. Göreve başladığından beri sürekli destek olmaya, bir kamu görevlisi olarak ayrı tutmaya çalıştığımız sayın vali Numan Kurtulmuş'u hangi bürokratik kimliği ile karşılaşmaktadır? Şu an sadece milletvekili kimliği vardır.  Eğer parti üst yöneticisi sıfatıyla karşılanıyorsa aynı muameleyi diğer tüm partilerin yetkililerine de bekleriz.

 

HANGİ HİZMETİ VAR

 

 

Biz sayın valimize milletvekilleri ve siz biraya gelelim ilimizi konuşalım diye çağrı yapmıştık. O AKP'yi bir araya getirmeye çalışıyor sanırım. Numan Kurtulmuş bugüne kadar Ordu'ya meşaleler içerisinde şölen ile karşılanacak hangi hizmeti olmuştur? Şahsen bir muhalefet milletvekili olduğumuz halde bizim Ordu’ya katkımız dahi kendisinden daha fazladır. Karşılamada Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler Kurtulmuş'a kendisinin rol modeli olduğunu söyleyerek AKP'lileri bile şaşırtmıştır.

 

ROL MODEL OLACAK NEYİ VAR?

 

Hilmi Güler bu kadar uzun süre bakanlık ve Ordu'nun seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm kariyerini heba etmiştir.  Ordu'ya beş kuruş faydası olmamış kişiyi rol model seçtiğini söylemesi akla ziyandır. Zaten göreve geldiğinden beri iki yılda Ordu'daki tabloyu görünce yanlış bir model seçildiği de ortadadır.” ORDU OLAY

 

 

 

AKAR’A GARA SORULARI

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel 13 şehit ile ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a çok ciddi sorular yöneltti. Şehitlerden bazılarının PKK’nın rehinesi oldukları dönemde devlet memurluğundan ihraç edilip edilmediklerini soran Adıgüzel, Akar’ın şehitler için “sivil vatandaş” ifadesini kullanmasını da gündeme getirdi. Adıgüzel’in önergesinde şunlar yer aldı: Katledilen 13 şehidimizi niçin sivil vatandaş olarak açıkladınız? Şehitlerimizden rehin alındıkları zamandan şehit oldukları zamana kadar askerlik ya da kamu görevinden ilişkileri kesilen var mıdır? Şehitlerimizin rehin oldukları dönem içinde kamu görevinde olanların maaşları ödenmiş midir? Ödendi ise kime ödenmiştir? Şehit asker ve memurlardan rehin olduktan sonraki dönemde çeşitli nedenlerle kamudan ihraç edilen var mıdır? Varsa hangi gerekçe ile kesilmiştir?  İlk kaçırılma olayının olduğu 2015 tarihinden bugüne kadar niçin harekete geçilmemiştir? Yapılan operasyon bir kurtarma harekâtı mıydı?  Bu harekâtı kim planlamış ve kim yönetmiştir? Bu planlanan operasyondan önce bazı medya kanallarında operasyonla ilgili haberlerin çıkması nasıl mümkün olmuştur? Bu haberin sızması ile ilgili bir soruşturma başlattınız mı?”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İHRACATÇIDAN KAR AÇIKLAMASIÖnceki Haber

İHRACATÇIDAN KAR AÇIKLAMASI

TOMAKİN YENİ LİSTEYLE SEÇİLDİSonraki Haber

TOMAKİN YENİ LİSTEYLE SEÇİLDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar