Ordu
DOLAR13.4985
EURO15.4655
ALTIN788.81
reader

SAMSUN-SARP SÜMEN ALTINDA ERZİNCAN-TRABZON PROGRAMDA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SAMSUN-SARP SÜMEN ALTINDA ERZİNCAN-TRABZON PROGRAMDA
Abone ol

Adalet ve Kalkınma Böyle mi Olur Sayın Karaismailoğlu

Samsun’dan Sarp’a Karadeniz’in umutla beklediği Samsun-Sarp Demiryolu Projesi maalesef rafa kaldırıldı. Trabzonlu Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, önceliği Trabzon-Erzincan Demiryolu Projesi’ne verdi.

 

YILLAR ÖNCE YAPILMASI GEREKİRDİ

 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu: Bölgenin ortak derdi olan ekonomik kalkınma böylesi büyük projelerle olur. Mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini savunduğumuz bu yatırım, yıllar önce Karadeniz Sahil Yolu yapılırken, eşzamanlı devreye alınsaydı maliyeti de büyük oranda düşerdi ve Karadeniz ekonomisi çok daha başka noktada olurdu.

 

MALİYETİ ABARTILI DEĞİL UCUZ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin: Samsun-Sarp Demiryolu olursa bu hat Çin’e giden İpek Yolu’na bağlanıyor. O açıdan çok önemli bir proje. Bölgeye çok önemli katkı yapacak bir proje. Maliyeti de abartıldığı gibi değil. Demiryolunun 10 yılda bir bakımını yapıyorsun karayolunun 6 ayda bir bakımını yapıyorsun. En kası zamanda Samsun Sarp hattının proje ihalesini bekliyoruz.           

 

100 YILIN PROJESİ SAMSUN-SARP’TIR

 

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu: Artık iletişim ve ulaşım çağındayız. Samsun-Sarp yerinde ve zamanında bir yatırım. Olması gereken bir yatırım. Bölgenin talihini değişecek bir yatırım. Bölgenin karayolları artık yükünü çekemiyor. Samsun-Sarp Demiryolu Hattı bu bölgenin en büyük projesidir. Karadeniz Bölgesi için 100 yılın projesidir.      

 

 

KARADENİZ’E RAY DÖŞENECEKSE SAMSUN-SARP

 

Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RİTSO) Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu:  Ben bu hattı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da bizzat söylemiştim. Bunun artık programa girmesi lazım, proje ihalesi yapılması lazım. Karadeniz’e demiryolu gelecekse bunun güzergahı Samsun-Sarp olmalı. Bunu Batum’a oradan Azerbaycan’a oradan Çin’e bağladığınızda 2,5 milyarlık bir dünyaya bağlanıyorsunuz.              

 

 

RAFA DEĞİL HAYATA GEÇİRİLMELİ

 

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Seçkin Kurt:  Samsun-Sarp Demiryolu, Karadeniz için çok iyi olacaktır. Ticaret de turizm de ulaşım da her şey de ivme kazanacaktır. Biz Cumhurbaşkanımızdan Samsun-Sarp Hattının bir an önce proje ihalesini yaparak bölgeye kazandırmasını da bekliyoruz. Bu yatırımın yapılması için de sonuna kadar destek vereceğiz.  

SAMSUN-ORDU HIZLI TREN PROJESİNE NE OLDU

Samsun-Ordu Demiryolu Hattı’nın proje ihalesinin 25 Aralık 2019’da yapılacağı açıklanmasına rağmen daha sonra iptal edildi. Sonrasında ise bugüne kadar ihalenin tekrar ne zaman yapılacağı açıklanmadı. Proje ihalesi neden iptal oldu ve neden aradan yıllar geçmesine rağmen yapılmadı merak ediliyor.   

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EL İZİ SERGİSİ BUGÜN AÇILIYORÖnceki Haber

EL İZİ SERGİSİ BUGÜN AÇILIYOR

ORDULU SPORCULAR TOKYO'DA AYYILDIZ İÇİN TER DÖKECEKSonraki Haber

ORDULU SPORCULAR TOKYO'DA AYYILDIZ İÇİN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar