Ordu
DOLAR15.9513
EURO16.9098
ALTIN945.20
reader

SANDIKLA GELDİNİZ, SANDIKLA GİDECEKSİNİZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SANDIKLA GELDİNİZ, SANDIKLA GİDECEKSİNİZ
Abone ol
DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Sandıkla geldiniz, sandıkla gideceksiniz. Bunun adı demokrasi. Hazmedemeyebilirsiniz.” dedi.

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Enginyurt, Divan Başkanı seçildiği DP 14. Olağan Büyük Kongre’sinde kürsüden de bir konuşma yaptı.

DEMİREL’İN FÖTR ŞAPKASINI TAKTI
 

Kürsüye gelen Enginyurt, bir görevlinin çanta içinde getirdiği, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in siyah fötr şapkasını elinde kısa bir süre salladı. Fötr şapkayı giyen Enginyurt, “Demirel’in şapkası olmadan olmazdı, Allah ruhunu şad etsin, mekanın cennet etsin inşallah” dedi. Daha sonra Enginyurt, yanına gelen görevliye şapkayı verdi ve konuşmasına devam etti.

ATATÜRK ÖLDÜ DE CUMHURİYETE BİR ŞEY OLMADI
 

Baskılar var. Zulümler var. Tehditler var. Yıldırmak isteyenler var. Korkutmak isteyenler var ama buna rağmen Demokratlar, hala hala her birisi 18 yaşında yiğit bir Çanakkale destanı misali bu salonda. Birileri, Türkiye’yi kendinin payitahtı sanıyor. Bu ülkeye şahsımın ülkesi diyor. Kendi istediği kadar demokrasi veriyor, kendi istediği kadar özgürlük veriyor. Herkesi susturdu. Satın alabildiğini satın aldı. Satın alamadığını hapse attı, korkuttu ama unuttuğu bir şey var. Demokratlar, hiçbir zaman korkmadı, susmadı, yılmadı. Eyy! Saray'daki beyefendi, demokratlar geliyor, sana ilk seçimde hesap soracaklar. Efendim neymiş? Recep Tayyip Erdoğan giderse ülke batarmış. Recep Tayyip Erdoğan giderse ülke perişan olurmuş... Bu nasıl bir anlayış? Allah’ın ‘sen olmasaydın cihanı yaratmazdım’ dediği iki cihan güneşi Allah Resul’ü öldü de İslam’a bir şey olmadı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal Atatürk öldü de Cumhuriyete bir şey olmadı.

SANDIKLA GELDİNİZ, SANDIKLA GİDECEKSİNİZ
 

Sandıkla geldiniz, sandıkla gideceksiniz. Bunun adı demokrasi. Hazmedemeyebilirsiniz. İşiniz gücünüz algı yaratmak. Her gün benzin artıyor, her gün mazot artıyor. Elektrik fiyatları can yakıyor. Doğalgaz el yakıyor ama bunlar çıkıyor, ısrarla dış güçler, yabancı güçler, efendim oyun oynuyorlar. Bize kumpas kuruyorlar. Benzinde zam olur devlet yapmaz dersiniz. İndirim olur reis yaptı deyip halay çekersiniz. Elektriğe yüzde 127 zam yaparsınız, uykuya yatarsınız. Recep Tayyip Erdoğan yüzde 14 indirdi diye horon tepersiniz. İşinize geldi mi dış güçler, işinize geldi mi Recep Tayyip Erdoğan. Öyle yağma yok.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DEVA HEYETİNDEN ORDU ÇIKARMASI  Önceki Haber

DEVA HEYETİNDEN ORDU ÇIKARMASI  

TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ’NDEN KADIN GİRİŞİMCİLERE ZİYARET Sonraki Haber

TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ’NDEN KADIN GİRİŞİM...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar