Ordu
DOLAR9.5464
EURO11.1088
ALTIN547.87

ŞANLITÜRK MALİ MÜŞAVİRLER ODASI’NDA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞANLITÜRK MALİ MÜŞAVİRLER ODASI’NDA
Abone ol
MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri Vergi Haftası ve 1-7 Mart Muhasebe Haftası Münasebetiyle Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş’ı ziyaret Etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, “ Mali müşavirlerin sorunları var, sizde yakından biliyorsunuz bunları, en önemlisi ben bunu görüyorum sayın başkanım, Pandemi de 11 Marttan bu yana evine gidemeyen, kısıtlamadan muaf tutulan beyannameleri hazırlayan bir meslek grubuyuz, yaklaşık olarak 3 milyon kişinin Kısa Çalışma Ödeneğinin başvurularını biz Mali Müşavirler olarak yaptık, tabiki iş veren aydına yapıyoruz, devletimiz para veriyor ama, o formları, bildirgeleri hazırlayan, iş veren adına gönderen muhasebecilerdir. Memleketimize hizmet ediyoruz bu yüzden biraz onure edilmek desteklenmek istiyoruz, bu konuda duygusal desteklerde bizler için önemli özellikle bunu ifade etmek istiyorum. Bir diğer konu Arabuluculuk konusu bu konuda dünya uygulamalarına bakalım diyoruz, dünya uygulamalarında arabuluculuk nasıl uygulanıyorsa bizde de o şekilde uygulansın. Biz işçi-işveren ve ticari uyuşmazlıklarda Mali Müşavirlere bu alanın açılmasını istiyoruz.” dedi.

Ordu MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, “Çok değerli başkanım öncelikle misafir ettiniz ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum. Muhasebeci Mali Müşavirler olarak ülkemizin ekonomisin en büyük kaynağı olan vergileri sizler oluşturuyorsunuz. Verginin toplanması adına çok kutsal bir görev yapıyorsunuz.  Vergisi ödenmiş kazanç kutsal kazançtır. Hakkaniyet içerisinde oluşturmuş olduğunuz bu vergiler ile devletimiz, milletimize hizmet ediyor. Verginin toplanması adına çok kutsal bir görev yapıyorsunuz. Mükelleflerin olduğu gibi siz Mali Müşavirlerinde sorunları var. Bu sorunlar konusunda verdiğiniz dosyayı ve ilettiğiniz sorunları yönetim kurulumuz ile yakından takip edip Genel Merkezimize ileteceğiz. En kalbi duygularımla vergi haftanızı ve 1-7 Mart Muhasebe Haftanızı kutluyorum.” dedi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TMO ALIM FİYATI GİBİ SATIŞ FİYATINI DA AÇIKLAMALIÖnceki Haber

TMO ALIM FİYATI GİBİ SATIŞ FİYATINI DA A...

ŞEHİR HASTANESİ 2023'TE HİZMETE AÇILACAKSonraki Haber

ŞEHİR HASTANESİ 2023'TE HİZMETE AÇILACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar