VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

ŞEBEKE SUYU İÇMEYİN!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
0
Abone ol
Son günlerde susuzluk çeken Perşembe’de,  musluklardan çamurlu su akmaya başlayınca belediye “Musluktan akan suyu geçici süre kullanmayın” anonsu yapmak zorunda kaldı.

Sakin Şehir Perşembe’de geçtiğimiz haftalarda yağan yağmur, şebeke sularını bulanıklaştırdı. Evlerin musluklarından çamurlu su akması ilçe vatandaşlarını tedirgin etti. Musluk suyu kullanan vatandaşların ishal ve kusma rahatsızlığı geçirmesinin ardından belediye, “Musluktan akan suyu geçici süre kullanmayın” anonsu yapmak zorunda kaldı. Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada sorunun bir ay içerisinde giderileceğini söyledi.

MUSLUKLARDAN ÇAMURLU SU AKIYOR

OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Özkan, yaptığı açıklamada; “Yıllardır Perşembe’de hem su yetersizliği hem de su bulanıklığı vardı. Çünkü arıtmalar tamamen arıtmama durumuna gelmiş. Ne kumu değiştirilmiş ne yeni kum konulmuş, çamur deryası üstünden akıp geçiyordu. Biz geçen sene bunun su alma yapısını ilave sularla artırdık. Perşembe’nin su yetersizliği diye bir sıkıntısı yok artık. Gelen su kısmen dere suyu olduğu için yağmur yağdığında kısmen bulanıklık oluyor” dedi.

BİR AY İÇERİSİNDE SORUN ÇÖZÜLECEK

OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Özkan, “Sağlıklı çalışmayan mevcut arıtma tesisi yoğun yağmur yağışlarıyla birlikte gelen suyu arıtamamakta ve abonelerin içme sularında bulanıklık sorunu oluşmaktaydı. Biz Perşembeli abonelerimizi bu sorundan kurtarmak ve dünya standartlarında sağlıklı, temiz, içilebilir ve hijyenik içme suyu hizmetini sağlamak için yeni bir arıtma tesisi inşa ediyoruz. Daha önce çok kısa bir sürede başlayıp hemen bitirdiğimiz Düz ve Çınar Mahalleleri içme suyu isale ve depo projelerinde olduğu gibi Perşembe İlçemize inşa ettiğimiz içme suyu arıtma tesisini tamamlayacağız. Bu sene yazın girişinde arıtmayı ihale ettik hem yavaş ve hem de hızlı kum tamamen modern sistemde olacak. İhaleyi alan firmanın bir aylık işi kaldı” dedi.

BELEDİYE ANONS YAPIYOR

Vatandaşların belediye suyunu kullanmamasını için anons yapıldığını belirten Özkan, “Yaşanılan sorunu vatandaşlara anlattık. Sürekli belediyeden anons yapıyoruz; muslukyan akan suyu geçici süre kullanmayın diye. Yağışlı havalarda 50 mp’ye kadar su bulanıklığı düşünceye kadar suyu kesiyoruz. Bir ay bu şekilde idare etmek zorundayız” diye konuştu.

MUSTAFA KIRLAK-ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
NİKSAR CADDESİ AÇILDIÖnceki Haber

NİKSAR CADDESİ AÇILDI

BAYRAMDA FUL UÇULACAKSonraki Haber

BAYRAMDA FUL UÇULACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar