Ordu
DOLAR18.8383
EURO20.3282
ALTIN1128.4

ŞEHİR SAHİPSİZ KALDI TOPAL TOPAL HİZMET ALIYORUZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞEHİR SAHİPSİZ KALDI TOPAL TOPAL HİZMET ALIYORUZ
Abone ol
Ordu en kötü dönemini yaşıyor. Ekonomik olarak ürettiği ürünlerin değeri beklentilerin altında kalırken devlet yatırımları da bir türlü olması gerektiği şekilde gerçekleşmiyor.

*Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk kez denize dolguyla yaptığı Ordu-Giresun Havaalanı bir gizli el tarafından sabote ediliyor. Uçuşların saatleri ve uçuş noktaları insanlara hizmet etmiyor. Bu durumu dile getiren siyasetçi de yok.

*Karadeniz'in en sorunlu geçişi Fatsa’da. Fatsa Çevre Yolu acil bir ihtiyaç ama yıllardır görmezden, duymazdan geliniyor. Sık sık meydana gelen trafik kazalarında can kayıpları yaşanıyor, mal kayıpları yaşanıyor.  

*Ordu Üniversitesi’nin Mühendislik Fakültesi kurulması talebi YÖK tarafından reddedildi. Oysa Ordu’nun yarısı kadar olan şehirlerin üniversitelerinde Mühendislik Fakültesi bulunuyor. Sinop, Tokat, Amasya, Erzincan'da Mühendislik Fakültesi var, Ordu’da yok.

*Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Samsun-Sarp Demiryolu’nun sözünü verdiği halde memleketi Trabzon'a Erzincan'dan demiryolu getiriyor. Herkes memlekete değil memleketine hizmet edecekse o zaman Numan Kurtulmuş'un Ordu’ya Sivas üzerinden verdiği demiryolu sözü de gerçekleşsin.

* Ordu’nun en önemli üretim kalemleri olan fındık, bal ve kivide fiyatlar beklentilerin altında kaldı. Hele kivi geçen senenin fiyatına satılıyor. Sahte bal ise arıcıların en büyük sorunu. Yüksek enflasyon ortamında fındığa verilen 52 TL’lik fiyat da eridi. Fındık fiyatı 70 TL olarak güncellenmeli.     

*Şehrin atanmışları, yöneticileri, seçilmişleri spor için bir araya gelip şehrin ruhunu diriltmeli. Bir şehirde 3 Orduspor olmaz, bir Orduspor ile yola devam edilmeli.

* Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, ‘imar namusumdur’ açıklaması yaptığı halde maalesef yeşil alanların ve yolların kişilere özel menfaat sağlayacak şekilde satışını yaptı.  

*Fatsa'daki dehşet Ordu’nun yüzde 70'inde yaşanacak.  Bugün siyanürlü madenin neden olduğu kirlilik yarın Ordu’nun her tarafında olacak. Bu şekilde yapılan madencilik faaliyetleri sonlandırılmalı.  

*Yeni okul inşaatları yapılıyor ama 60-70 yıl önce yapılan Kız Meslek Lisesiyle ilgili hiç bir çalışma yok. Burada yetersiz ve deprem yönetmenliğine aykırı bir binada eğitim veriliyor. Yeni bir kız meslek lisesi şehrin acil sorunu. Okul için yeni bir bina yapalım eski bina arsasını da halka açalım.

*Ulubey-Gürgentepe-Gölköy yolunda sorunlar giderilmedi. Ulubey-Sayacabaşı arası viyadükle, Dokuzdolamaç  tünelle geçilmeli ki kışın karda, yazın siste araçlar yolda kalmasın, kazaya karışmasın. 

*Orduluların 110 bin imza atarak yapılaşmasına karşı çıktığı Durugöl netlik kazanmış değil. Ordulular, ‘Durugöl yapılaşacak ebediyen Ordu’nun olmayacak’ kaygısı içinde. Durugöl sahille birleşerek Ordu’nun akciğeri olmalı.

 

*Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak yolun en sıkıntılı bölümünü Dereyolu oluşturuyor.  Bu yol gidiş geliş olarak yapıldı ancak devasa tırların rahat geçişi ve yolun rağbet görebilmesi için en az üç şerit ya da duble yol olarak yapılmalı.

*Çambaşı yolu yılların sorunu. Burada Sağırlı geçişinde yol çalışmaları yılardır durdu, yapılmıyor. Üstelik yolun Melet Irmağının batı yakasından değil de doğu yakasından dolgu yapılarak hayata geçirilmek istenmesi hem fazla maliyete hem de sel tehlikesine yol açıyor.

 *Ordu Çevre Yolunun ikinci etabının 2023’te açılacağı açıklandı ancak Melet Irmağının doğu tarafında kamulaştırma dondu kaldı. Bu hızla Çevre Yolunun açıklanan tarihte bitmesi mümkün olmadığı gibi çıkışın Divani yerine Ordu-Giresun Havaalanı’ndan verilmesi talebini de dikkate alan olmuyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PERŞEMBE YAYLASI’NIN IŞIĞI YANDIÖnceki Haber

PERŞEMBE YAYLASI’NIN IŞIĞI YANDI

4 HAFTA SONRA PUAN KAYBETTİSonraki Haber

4 HAFTA SONRA PUAN KAYBETTİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar