Ordu
DOLAR18.6359
EURO19.395
ALTIN1052.5
reader

SENDİKA BAŞKANININ EŞİNE GEÇİCİ GÖREV KIYAĞI MI?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SENDİKA BAŞKANININ EŞİNE GEÇİCİ GÖREV KIYAĞI MI?
Abone ol
Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, hemşire olan Sağlık Sen Şube Başkanı Ahmet Yılmaz’ın eşine iltimas geçildiğini ileri sürdü.      

Zengin şu açıklamayı yaptı: Sağlık Sen  Şube Başkanı Ahmet Yılmaz’ın eşi Ordu Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü görevinden alındıktan sonra kadrosunun bulunduğu Ordu Devlet Hastanesinde hemşire olarak görev yapması gerekirken hastanede Kovit 19 nedeniyle hemşireler ihtiyacı nedeni ile Kovid yoğun bakımlarda ve acil serviste görevlendirilir iken Ordu Sağlık Müdürlüğüne ihtiyaca binaen mi görevlendirildi?

Kovid döneminde yoğun iş yükü altında ezilen sağlık çalışanına ihtiyacı olduğu bir dönemde sendika başkanının eşi olması sebebiyle  kovidli hastalardan uzakta masa başı görevi verilerek kovidden mı korunmaya çalışılıyor. Bu sorular cevaplanması gerekmektedir. İhtiyaca binaen yapıldı ise Hastanelerinde personel ihtiyacı olduğu göz ardı mı edildi. Eğer resen yapıldı ise döner sermayesini hastanenin kadrosundan alabilmesi için kıyak mı yapıldı?

Görevlendirmesi resen yapıldı ise fiilen görev yapmadığı yerden haksız kazanç sağladığı aşikardır. Halbuki görevlendirildiği kurumda bu işi yapabilecek kabiliyetli bir sürü sağlık personeli bulunmaktadır. Anlaşılan adama göre iş mantığı halen devam etmektedir. Sağlık müdürlüğünün madem personel ihtiyacı varsa Sağlık-Sen Başkan yardımcısı  Cengiz Bayraktutar  112’ye haksız kazanç sağlamak üzere mi gönderilmiştir.

Eşinin Sağlık Müdürlüğüne görevlendirmesinde etkisi olduğu Sendika Şube Başkan Yardımcısı Murat Yavuz Ladikli’nin Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetlerinde Başkan Yardımcısı olması düşündürücüdür. Ordu Sağlık Müdürlüğü bir sendikanın hükümdarlığına teslim edilmesine yetkiler ne kadar sessiz kalacaktır.” ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜNYE AÇIKLARINDA DOĞALGAZ ARANIYORÖnceki Haber

ÜNYE AÇIKLARINDA DOĞALGAZ ARANIYOR

KİB’DEN FINDIĞIN MALİYETİ AÇIKLAMASISonraki Haber

KİB’DEN FINDIĞIN MALİYETİ AÇIKLAMASI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar