Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

SGK’DAKİ GÖREVDEN ALMALARIN SOYLU İLE İLGİSİ VAR MI?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SGK’DAKİ GÖREVDEN ALMALARIN SOYLU İLE İLGİSİ VAR MI?
Abone ol

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, kamuoyuna ‘SGK’da milyarlık operasyon’ olarak duyurulan ve pek çok üst düzey bürokratın görevden alınması ile sonuçlanan olayların daha önce kendisinin de gündeme getirdiği Soylu’nun kuzeninin sahibi olduğu RD GLOBAL-INVAMED medikal firmasının yolsuzluk iddiaları ile ilgisini sordu.

Adıgüzel şunları söyledi: “Son dönem SGK’daki yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları ile görevden almalar ‘SGK’da milyarlık operasyon’ şeklinde gündemdedir. Bu görevden azillerin sebepleri arasında Süleyman Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun ortağı olduğu RD GLOBAL-INVAMED firmasının Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) üzerinden fahiş fiyatta yaptığı satışlarla dahil olduğu yolsuzluk iddiaları da var mıdır? Bu konuda 2 Temmuz 2021’de yaptığımız basın açıklamamızda açık detaylarını vererek sormuştuk. Ayrıca yine aynı açıklamamızda pandeminin başlarında yine bu firmaya millet maskesizlikten kırılırken maske satışında ihracatta ayrıcalık tanındığı iddiaları dile getirmiştik. Bu firmadan SUT üzerinden kalp ve damar cerrahisi malzemelerinin 15 kat fiyatla alındığı, firmanın her yıl %100-200 büyüdüğü, yüksek fiyatlı kalemlerin maskelenmesi için SUT’ta önceden tek kalem olarak verilen fiyatların bölünerek pek çok ayrı malzeme gibi gösterildiği, bu konuda Soylu’nun Sağlık Bakanı’na şantaj yaptığı iddialarına ilişkin sorularımız da halen orta yerde durmaktadır.

ÇELİK YELEK SORUSU YANITSIZ

Bu arada cevap gelmeyen diğer sorumuzu da unutmadık. Hangi konu mu? Çelik yelek meselesi… Yine aynı firmanın ürettiğine ve Jandarma ve Polis dernekleri üzerinden İçişleri Bakanlığı’na çelik yelek sattığına ilişkin iddialar da yine yanıtsız orta yerde durmaktadır. Bu konuda 29 Temmuz 2021’de verdiğim soru önergesi de halen yanıtsız.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘EFİRLİ İÇİN Mİ YAPIYORSUNUZ ŞİRKET İÇİN Mİ?’Önceki Haber

‘EFİRLİ İÇİN Mİ YAPIYORSUNUZ ŞİRKET İÇİN...

‘TARİHİ’ YARIŞMADA SON BAŞVURU 30 EKİMSonraki Haber

‘TARİHİ’ YARIŞMADA SON BAŞVURU 30 EKİM

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar