Ordu
DOLAR17.1832
EURO17.6548
ALTIN977.49
reader

ŞİMDİLİK GİDİYORLAR SEÇİMDEN SONRA GELECEKLERMİŞ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞİMDİLİK GİDİYORLAR SEÇİMDEN SONRA GELECEKLERMİŞ!
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, başta Ulubey olmak üzere ertelenen maden çalışmalarının seçimde oy kaybı yaşanmaması için yapıldığını savunarak seçim sonrası çalışmalara kaldığı yerden devam edilmesinin planlandığını ileri sürdü.      

CHP Ordu Milletvekili Dr. Adıgüzel, şu açıklamayı yaptı: Ulubey ertelendi, Fatsa donduruldu, Çiftlik-Çamlı durduruldu. Bunlar seçim sonrasına ötelenmiş. Siz kendinizi uyanık sanıyorsunuz. Ama milleti aptal sanmayın. Bu seçimde bunu da oylayacağız. Ordunun yüzde 74 maden alanı ilan etmenizi de oylayacağız. Seçimden sonra kepçeyle, sonra siyanür ve sülfürik asit ile geleceğinizi bilerek oy vereceğiz. Sizi temelli, hem bu milletin hem bu taşın toprağın kurdun kuşun karıncanın böceğin çiçeğin yakasından düşürmek için oylayacağız.

 

VALİ İMZASINI AÇIKLAMALI

Maden kartellerinin başvurularının altına olur imzası atan Ordu’daki daire başkanları, vali ve altındaki yetkililerin o imzaları neden attıklarını halka ve kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz. Hangi teknik veriler hangi analizler hangi ekonomik ölçütlerle yaptıklarını bu firmaların kendilerinin dahi savunamadığı doğa katliamını devlet görevlisi olarak niçin savunduklarını açıklamalarını bekliyoruz.

 

ORDU BUNU UNUTMAYACAK, UNUTTURMAYACAĞIM 

Buraya geçici süreyle halka hizmet için halkın vergileri ile görevlendirilen memurlar halkın topraklarını satamazlar. Hiç kimsenin Ordu’yu satmasına müsaade etmeyeceğim. Bu yoldan bir milim geri adım atarsak kanımız kurusun. Bu halk benim halkım. Bu toprak bizim toprağımız, sonuna kadar savunacağız. Tavizsiz, istisnasız sonuna kadar savunacağız. Bugünleri tarih yazacak. Tarih vatanını, toprağını savunanları da yazacak Ordu’ya hizmet için gönderilen ama Ordu halkının yanında değil siyanür ve sülfürik asit çetelerinin, maden kartellerinin yanında durup onlara taşeronluk yapanları da yazacak.

OBB’YE ÇAĞRI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanlarına da sesleniyorum. Size oy verip seçen ve işbaşına getiren halkın ve bu toprağın aleyhinde olmayın, er ya da geç bunun bedelini ödersiniz. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı altın madenindeki olumsuz kararın arkasında durup daha yüksek sesle ve daha üst düzeyde bunu açıkça dile getirmeni ve tarafını açıkça belli etmeni bekliyorum.

VALİ BU İŞTEN SORUMLUDUR

Vali ve diğer imzacı bürokratlar eğer kendi kararlarıyla değil de yukarıdan gelen bir emirle yapmışlarsa emri vereni açıklayacaklar. İçişleri Bakanı mı? Meclis Başkanı mı? Cumhurbaşkanı mı? Ya kim emir verdiyse onu açıklayacaklar ya da kendi karalarıysa onu açıklayacaklar. Eğer bunu yapmazlarsa bundan böyle Ordu coğrafyasında halkın, toprağın, suyun aleyhine alınan her bir kararda bizatihi bu Vali ve altındaki ekip sorumludur.

GİDİP DE KURTULAMAYACAKLAR

Ordu’da herkes sağlıklı yaşam hakkını, çocuklarının geleceğini, evini, toprağını, suyunu, havasını savunuyor. Hangi makam ve mevkide olursa olsun vatana, toprağa ve insana ihanet edenler bizden gereken cevabı bugün de yarın da alacaklar. Kimse bugün yaparım gittikten sonra da kurtulurum düşüncesinde olmasın, gittikleri yere kadar kovalar bedelini er ya da geç ödetiriz. Bu böyle biline…

HER YERDE HER ZAMAN

İki yıl önce idi. Ordu coğrafyamızın Batı yakasında Üçpınar’da kanser hastası Kesim Kadın yerde sürüklendi.  Üçpınar’da Cemal Amca “biz halkız” diye bağırdı… Dün ise Ordu coğrafyamızın doğusunda Ulubey’de kadınlar ayağa kalktı. “Ormanı kırıp başıma zehir atacakmış, vay anasını vay, kim dedi sana benden izin aldın mı?" dedi. Dün Üçpınar’da yüz idik Ulubey’de bin olduk yarın on binler yüzbinler ile karşınızda olacağız. Aklınızı başınıza alın, yoksa aklınızı alırız!”

 ÇAYKUR DEĞİL ARPALIK

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Çay-Kur reklam giderleri ile ilgili açıklama yaptı ve şunları söyledi:  2016 ya kadar karlı olan Çay-Kur Varlık Fonu’na devredildikten sonra sürekli zarar etmeye başladı. 2019’da 3 milyar olan zarar 2021’de 5 milyarı geçti. Bu kadar borcu varken, dünyanın en çok çay içilen ülkesinde Çay-kur, 3 yılda 204 milyon, sadece 2021 yılında 38 milyona neden reklam parası öder? Bu kadar zarara rağmen halen israf yapıyorlar. AKP, Çay-Kur’u kendi arpalığına çevirmiş durumda. Çay-Kur yönetim kurulu başkanı AKP Rize il başkanının kardeşi, diğer iki üyeden biri eski AKP milletvekili diğeri Sakarya Belediye Başkanı. Hem bu kişilere maaş ödeniyor hem de reklam adı altında yandaş kuruluşlara para aktarıyorlar. Tam arpalık… Yani, çaya gelen zamlı fiyattaki farkı çaya veya çay üreticisine değil AKP kadrolarına ve yandaşlarına ödüyoruz. ORDU OLAY

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDIÖnceki Haber

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

RAFTİNG HEYECANISonraki Haber

RAFTİNG HEYECANI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar