Ordu
DOLAR9.516
EURO11.0582
ALTIN548.64

SODİMER'in "Anne Baba Okulu" Ordu'da

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SODİMER'in "Anne Baba Okulu" Ordu'da
Abone ol
Ordu Valiliği ve SODİMER işbirliği ile gerçekleştirilen “Anne-Baba Okulu” programı bugün yapıldı.

Bahçeşehir Koleji Konferans Salonunda  düzenlenen programa Vali Tuncay Sonel, SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Sadi Seferoğlu, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Meslek Yüksek Okulu Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülçin Güven, Uludağ Üniversitesi Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı Doç. Dr. Nalan Kuru, Altınordu Kaymakam Erkan Karahan ve aileler katıldı.

Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) tarafından başlatılan ve İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından desteklenen “Anne-Baba Okulu” programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, ”Bugün Ordu'muz önemli bir toplantıya evsahipliği yapıyor. Anne-Baba toplumun en önemli yapı yaşıdır. Aile güçlü olursa toplumda güçlü olur. Toplum güçlü olduğu takdirde o toplumu oluşturan insanlar da mutlu olur” diye konuştu.

Ordu’da olmaktan büyük keyif duyduğunu söyleyen SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, ”Günümüz dünyası büyük bir hızla değişmekte ve dönüşmektedir. Bu dünya içerisinde çocuklar bir çok tehlike ve yeni durumlarla karşı karşıya kalırken anne babaların çocuklarının gelişimsel ihtiyaçlarına yönelik olarak psikolojik, sosyal ve akademik durumlarını anlamaları ise çok önemlidir. Çocukların yaşadıkları duyguların ve ihtiyaçlarının anlaşılması ve aileleri tarafından desteklenmesi için ise anne babaların kendilerini geliştirmeye, yenilikleri takip etmeye ve uzmanlardan destek almaya her zaman ihtiyaçları olacaktır” dedi.

Video konferans yöntemiyle programa bağlanan BAU Global Başkanı, eğitimci ve iş insanı Enver Yücel, okulların öğrencilere sadece akademik bilgi transfer edilen yerler olmaktan çıkarmak gerektiğini söyleyerek, öğrencinin başarısında anne baba desteğinin önemine vurgu yaptı.

“Anne-Baba Okulu” programında, Prof. Dr. Süleyman Sadi Seferoğlu, dijital ebeveynlik, Doç. Dr. Gülçin Güven gelişimin kilometre taşları ve Doç. Dr. Nalan Kuru duygu dostu ebeveynlik konusunda eğitimler verdi.

Seminerlerin ardından programa katılan anne ve babalara Vali Tuncay Sonel, SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan tarafından katılım belgesi takdim edildi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ACİLE ACİL SÜRÜŞ EĞİTİMİÖnceki Haber

ACİLE ACİL SÜRÜŞ EĞİTİMİ

TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ’NDEN EŞİTLİĞE KARŞI ORTAK HAREKETSonraki Haber

TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ’NDEN EŞİTLİĞE KARŞ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar