Ordu
DOLAR13.2388
EURO15.0216
ALTIN760.12

SOL PARTİ’DEN PANELE DAVET 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SOL PARTİ’DEN PANELE DAVET 
Abone ol
Sol Parti Ordu İl Başkanı Turgay Bekgöz, “Tüm Ordu halkını 17 Ekim Pazar günü saat 14.00 ile 16.30 saatleri arasında Ordu Ticaret Sanayi Odasında yapacağımız panelimize bekliyoruz. Adım adım dalga dalga SOL’u birlikte büyütmeye çağırıyoruz.” dedi.

Sol Parti Ordu İl Başkanı Turgay Bekgöz şu açıklamayı yaptı: Hepimiz ülkenin içinde bulunduğu bu karanlıktan rahatsızız. Daha önemlisi ülkemizin geleceği içinde endişeliyiz. Ekonomi çökme noktasına gelmiş, eğitim körelme noktasına sürüklenmiş, dış siyasette herkes düşman edilmiş, iç siyasette dil hançer olmuş, kendilerinden olmayan herkes terörist ya da vatan haini ilan edilmiş, sağlık ve eğitim tarikata teslim edilmiş, insanların güveneceği tek dal olan adalet siyasallaştırılmış, emekliler açlığa mahkum edilmiş, üniversiteli gençler için hiçbir istihdam yaratılmayıp işsizler ordusuna dahil edilmiş, çiftçi traktörü haciz edilmiş tarlasını ekemez duruma gelmiş. Peki, güzel olan ne var? Doğa mı? Onlarda emperyalist sömürücülere peşkeş çekilerek talan edilmiş. Yeraltı sularımız bile satılmış durumda Mafyalar Suriye iç savaşında büyütülmüş cihatçı çeteler her birini biliyor ve bunlar içinde kaygılanıyoruz. Ama endişelenmek, kaygılanmak ya da öfkelenmek bu karanlıktan kurtulmamız için yetmeyecek.

MÜCADELE ETMEKTEN BAŞKA YOL YOK

Seçimlere kadar bekleyelim, sonları yakın diyerek de bu üzerimize gelen karabasana karşı duramayız! Bu kötülük iktidarını yenmek; harami saltanatına son vermek için örgütlenmekten ve mücadele etmekten başka bir yol yok. Yıllardır örgütlü mücadeleyi öcü ilan edenler, kendileri mafya, çete, tarikatlar halinde örgütlenip ülkemizin kaderine el koydular! Bunu değiştirmeliyiz! Artık öfke duyduğumuz, kızdığımız her şeyi değiştirmek için kimseyi beklemiyelim. Birileri bunları bizim için yapmayacak, biz birlikte başarabiliriz.

 

SOL ÜLKENİN İHTİYACI

Sosyalist SOL’un laikliğe sahip çıkmanın önemini görmezden gelen, anti-emperyalist bir mücadele eksenine sahip olamayan, emekçi halkın küresel sermayeye bağımlı sömürü düzeninden kaynaklanan, geçim sorunlarına çözüm içermeyen bir restarasyon programı etrafında birleşmesinin doğru olmadığı açıktır. Bugün düzen muhalefetinin, siyaseti bir tür iletişim oyununa ve gösteriye dönüştürdüğü burjuva siyaset düzlemi dışında halkın örgütlü mücadelesini geliştirmeye kararlı devrimci, kurucu bir SOL siyaset ülkenin en yakıcı ihtiyaçlarından birisi olarak öne çıkmaktadır.

MÜCADELE SOKAĞA TAŞINACAK  

Sosyalist SOL’un bağımsız örgütlenmelerini geliştirmek için ve sosyalistlerin nitelikli bir muhalefet zemininin inşası için sorumluluk ve inisiyatif alarak, üzerimize düşeni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bilinmeli ki ülkemizin bugünü ve geleceğinin kurulmasında SOL’un sözü, SOL’un inisiyatifi ve SOL’un gücü olacaktır. Bu anlayış doğrultusunda, SOL Partinin kuruluş sürecinin de bir parçası olarak sürdürdüğümüz ve tüm ilerici, emekçi yurtsever kesimlerle ortak bir zemin olarak geliştirdiğimiz SOL Buluşmalarımızı ülkenin dört bir yanında örgütlenmeye devam edeceğiz. Halkın acil talepleri doğrultusunda Türkiye’nin devrimci yeniden kuruluş mücadelesi ve hedeflerini ortaya koyacağımız mitinglerimizle mücadelemizi sokağa taşıyacağız.

PANALE DAVET

Türkiye’nin geleceğine sahip çıkma iradesinin taşıyıcısı gençler, kadınlar, ilericiler, yurtseverler, emekçi halkımız ve devrimciler SOL’da buluşalım; memleketin dört bir yanında SOL’u birlikte inşa edelim.  Gelin hep birlikte nasıl aydınlığa çıkarız, nasıl bu harami saltanatından kurtuluruzu birlikte tartışalım. SOL buluşmamıza katılmak isteyen tüm Ordu halkını 17 Ekim Pazar günü saat 14.00 ile 16.30 saatleri arasında Ordu Ticaret Sanayi Odasında yapacağımız panelimize bekliyoruz.Adım adım dalga dalga  SOL’u birlikte büyütmeye çağırıyoruz.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İMAM HATİP’E KIYMAYIN EFENDİLER!Önceki Haber

İMAM HATİP’E KIYMAYIN EFENDİLER!

‘ÖNCE MİLYONLUK KAÇAK YAYLA EVİNİ YIK!’Sonraki Haber

‘ÖNCE MİLYONLUK KAÇAK YAYLA EVİNİ YIK!’

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar