Ordu
DOLAR15.5489
EURO16.2164
ALTIN897.54
reader

SOL PARTİ’DEN TRABZON MİTİNGİNE DAVET

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SOL PARTİ’DEN TRABZON MİTİNGİNE DAVET
Abone ol
SOL Parti Ordu İl Başkanı Turgay Bekgöz Köprübaşı’nda açıklama 7 Kasım Trabzon mitingine davette bulundu.     

SOL Parti Ordu İl Başkanı Bekgöz şu açıklamayı yaptı: Bu iktidar emekçi yoksul haklara baskı ve sefalet, bir avuç para babasına saltanat demektir. Bu harami saltanatına son verelim. Emekçi halkın devrimci demokratik cumhuriyetini kurmak için birleşelim. Sol parti olarak, bu sorumlulukla tek adam rejiminden ülkemizi kurtarmayı acil bir görev olarak önümüze koyuyoruz. Tüm muhalefet güçleriyle dayanışma içinde 20 yıldır bu kötülük iktidarına teslim olmayan bütün ilerici, yurtsever emekçi halkımızla, geleceğin kurucusu olacak gençlerle ve kadınlarla omuz omuza vererek bu köhnemiş iktidara mutlaka son vereceğiz.

TÜRKİYE KRİZDE!

Tek adam rejimi ülkemizi her alanda krize sürükledi. Ekonomik dikiş tutmuyor. Türk lirası tarihin en büyük değer kaybını yaşıyor. Sol parti emeğin, emekçilerin Türkiye’sini kurmak için yola çıktı. Ekonomik krizden tüm hakları gasp edilmeye çalışılan, işsiz, yoksul, aç bırakılan emekçilerin mücadelesini emekçilerle birlikte örgütleyeceğiz. Yanlış dış politika ülkemizi Suriye’de Afganistan’da ateş çemberinde tutuyor. AKP ve Erdoğan’ın ülkeyi yönetme ehliyeti yoktur. Böyle bir iktidara hiçbir yetki verilemez, savaş yetkisi hiç verilemez.

FATURAYI HALK ÖDÜYOR

Meclisten geçen bu teskere, AKP’nin desteklediği cihatçı karanlığı büyütme teskeresidir. Bu teskere Suriye’deki emperyalist yıkıma destek teskeresidir. Bir avuç sömürücü zorba kamu birikimlerine el koyarak; derelerimizi, ormanlarımızı, kıyılarımızı yamalayarak saltanat sürüyor. Krizin faturasına ise halk ödüyor! Yeni zam ve vergilerle hayat pahallılığı aldı başına gitti. Tenceremiz kaynamıyor. Gençler başına sokacak ev, yurt bulamıyor! Köylü fındıkta, çayda emeğinin karşılığını alamıyor! Bu harami düzeni emekçi halka baskı ve sefalet, bir avuç para babasına saltanat demektir.

ARTIK YETER!

İşçiler, emekçiler, yurtseverler, ilericiler, devrimciler birleşelim. Haramilerin saltanatına son vermek için birleşelim. Tek kişinin değil halkın yönettiği bir demokrasi için, Kaynakların bir avuç sömürücüye değil halka aktarıldığı eşit bir ülke için, Devletin içindeki tarikat ve cemaatlerin dağıtıldığı laik, bir gelecek için,  Herkesin işinin, aşının, geleceğinin güvence altına alındığı emeğin Türkiyesi için, Emekçi halkın laik, bağımsız, “Devrimci Demokratik Cumhuriyetini” kurmak için SOL’da birleşelim. Değerli emekçi halkımızı; 7 Kasım Pazar günü saat 13.00’de Trabzon’da yapacağımız Karadeniz Bölge mitingine davet ediyoruz.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GİRESUN’DA FINDIK KIRMA TESİSİ AZİME ANNE’DEN Önceki Haber

GİRESUN’DA FINDIK KIRMA TESİSİ AZİME ANN...

MEB’DE TARİKATLARIN GÜÇ SAVAŞI VARSonraki Haber

MEB’DE TARİKATLARIN GÜÇ SAVAŞI VAR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar