Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

SONEL İŞ DÜNYASI ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SONEL İŞ DÜNYASI ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Abone ol
Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu’nun önde gelen sanayi kuruluşlarını ve işletmelerini yakından tanımak ve faaliyetleri hakkında bilgi almak amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerini sürdürüyor.

Vali Tuncay Sonel, iş dünyasına yaptığı ziyaretler kapsamında Doğuş Çay Paketleme Tesisini, Gürsan-Linra İşletmesini, TPM Asansör Makine İşletmesini ve Karlıbel Şirketler Topluluğunu ziyaret etti.

 

DOĞUŞ ÇAY

 

İlk ziyaretini, Ordu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Doğuş Çay Paketleme Fabrikasına  yapan Vali Tuncay Sonel, burada Fabrika Müdür Vekili Süleyman Bilsel ve fabrika yöneticileri tarafından karşılandı. Doğuş Çay Paketleme Fabrikasını gezen Vali Tuncay Sonel’e, fabrikanın üretim, pazarlama ve istihdamı hakkında Fabrika Müdür Vekili Süleyman Bilsel tarafından bilgilendirmede bulunuldu.

 

Doğuş Çay Ordu Paketleme Fabrikasının 1998 yılında faaliyetine başladığını belirten Süleyman Bilsel, Doğu Çay’ın 1985 yılında bir aile şirketi olarak kurulduğunu ve her yıl %10-15 civarında büyüdüğünü ifade ederek, şirketin Rize’de 5 adet çay işleme ve Ordu’daki çay paketleme fabrikası ile birlikte yıllık 50.000 bin ton çay üretimi kapasitesine sahip olduğunu, şirket bünyesinde şeker, salça, soğuk çay ve cips üretim fabrikaları olduğunu söyledi. 

 

 

GÜRSAN-LİNRA MOBİLYA

 

İkinci ziyaretini, Gürsan İnşaat-Yapı Market Şirketi bünyesinde Ordu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Linra Mobilya üretim tesisine gerçekleştiren Vali Tuncay Sonel, işletmenin üretim ünitelerini gezerek, işletme sahipleri Olgun Sönmez ve Ogün Sönmez’den bilgi aldı.

 

Gürsan’ın, 40 yıl önce inşaat malzemeleri satışı ile hizmet vermeye başladığını belirten Olgun Sönmez ve Ogün Sönmez, gelen talepler doğrultusunda sektöründe büyümek için “Linra” markasıyla mobilya imalatına başladıklarını, imalata başladıktan kısa bir süre sonra son teknolojik makinelerle banyo mobilyası, kabin, küvet, kapı, mobilya dekorasyon imalatı yapmaya başladıklarını söylediler. 

 

 

TPM ASANSÖR

 

Vali Tuncay Sonel’in üçüncü ziyareti, Perşembe’nin Çerli Mahallesinde faaliyet gösteren TPM Asansör ve Makine İşletmesi oldu. İşletmenin üretim ünitelerini gezen Vali Sonel, TPM Asansör ve Makina Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Erol Batuk’tan tesisle ilgili detaylı bilgi aldı.

 

2004 yılında İstanbul’da başladıkları üretimlerine Ordu’da devam ettiklerini belirten Erol Batuk, “2004 yılında İstanbul’da başladığımız mevcut üretim tesisimizi Ordu’ya getirerek yöre insanına istihdam sağlamaya çalışıyoruz. Metal ve plastik sektöründe faaliyet gösteren, rulmanlı ve rulmansız makaralı plastik makara üretimi yapan şirketimiz, 2004 yılında 20 çeşitle başladığı imalatını bugün 1000 ürün çeşidine ulaştırdı. Birçok Avrupa ülkesi ile çalışıyoruz. Almanya, İtalya, İspanya, Yunanistan, Fransa, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Portekiz birçok ülkeler var. Bu ülkelerden birçok fabrikalarla çalışıyoruz” dedi.

 

 

KARLIBEL ŞİRKETLER TOPLULUĞU

 

Vali Tuncay Sonel’in, Ordu’nun önde gelen sanayi kuruluşları ile işletmelerini yakından tanımak ve faaliyetleri hakkında bilgi almak amacıyla sürdürdüğü ziyaretler kapsamında son durağı ise Karlıbel Şirketler Topluluğu oldu.

 

Ordu’nun sanayi, ticaret, eğitim ve sosyal hayatında önemli hizmetleri olan Karlıbel Şirketler Topluluğu’nun Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever iş insanı Ergin Karlıbel ve YönetimKurulu Başkan Vekili Mimar Levent Karlıbel’i ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Karlıbel Şirketler Topluluğunun faaliyetleri hakkında bilgi aldı. ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KENDİ SAHAMIZDA MUĞLA’YI İZLEDİK!Önceki Haber

KENDİ SAHAMIZDA MUĞLA’YI İZLEDİK!

BİRLİĞİMİZİ PARÇALAMA PEŞİNDELERSonraki Haber

BİRLİĞİMİZİ PARÇALAMA PEŞİNDELER

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar