Ordu
DOLAR15.9686
EURO16.8004
ALTIN932.49
reader

SU ELÇİLERİ ORDU’DA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SU ELÇİLERİ ORDU’DA
Abone ol
Su ve çevre konusunda bilinci artırmak, çalışmaları geliştirip yaygınlaştırmak amacıyla konusunda uzman kamu çalışanları ve akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği eğitim-öğretim için rotayı Ordu’ya çevirdi.

Tüm Türkiye'de su ve çevre kaynaklarının korunması hakkında eğitimler vermek için Kurtuluş Savaşı’nın başladığı Samsun’dan harekete geçen Su Elçileri Derneği, ‘Temiz su, yeşil vatan’ sloganıyla içerisinde öğretici ekipmanların yer aldığı Mobil Tır eşliğinde vatandaşlarla buluşacak. Su Elçileri Derneği Genel Başkanı Özgür Aydıncak, “Su ve çevre konusuna dikkat çekmek, bu konuda hep beraber neler yapabi- leceğimizi anlatabilmek amacıyla Türkiye’nin hemen her ilinde mobil bir eğitim-öğretim planı hazırladık. Samsun’dan başlattığımız bir anlamda seferberlik mücadelemiz için bu kez Ordu’dayız.” dedi.

 

ORDU’DA YOĞUN PROGRAM

 

Millî Mücadele ruhuyla ve aynı şuuru oluşturabilmek için Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesini başlattığı Sam- sun’dan harekete geçtiklerini belirten Aydıncak, “Mobil Eğitim Tırımız vatan- daşlarımız tarafından ilgiyle karşılandı. Yoğun program sırasında çocuklarımız Su Elçileri kahramanlarıyla eğlendi, eğlenirken öğrendi. Türkiye Eğitim Derneği (TED) üyeleriyle toplantımız oldu, TED koleji öğrencileriyle buluştuk. Bir süre sonra ekranlarda yerini alacak olan belgesel çekimlerini de yine Samsun’da gerçekleştir- dik. Bize tüm programlarımız sırasında Bölge çiftçileriyle geniş katılımlı sohbetler gerçekleştirdik. Samsun’dan yine buluşmak ve eğitim-öğretime devam etmek için sözleşerek ayrıldık. Katkılarından dolayı DSİ 7. Bölge Müdürü Sayın Ahmet Ersin Gökçe beye tüm çalışanlar başta olmak üzere katkısını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU İLİ, İKİNCİ DOZ AŞIDA TÜM TÜRKİYE ORTALAMASINDAN DAHA İYİ DURUMDAÖnceki Haber

ORDU İLİ, İKİNCİ DOZ AŞIDA TÜM TÜRKİYE O...

BEBEK DOSTU SAĞLIK KURULUŞLARI DEĞERLENDIRME TOPLANTISISonraki Haber

BEBEK DOSTU SAĞLIK KURULUŞLARI DEĞERLEND...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar