Ordu
DOLAR13.4985
EURO15.4655
ALTIN788.81
reader

TALİHSİZ BİR SINAVDAYIZ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TALİHSİZ BİR SINAVDAYIZ!
Abone ol
Zor günlerden geçildiğini ifade eden Ordu Baro Başkanı Sibel Torun, “Hatta kutsalımız olan doğanın talan edildiği, yangınlara, sellere, emperyal oyunlara kurban edildiği talihsiz bir sınavdayız.” dedi.

Yeni adli yıl sebebiyle bir açıklama yapan Torun, şu ifadelere yer verdi: Hukukun üstün olduğu, sağlığımızın tartışılmadığı, huzurun hakim olduğu, adil bir adli yıl tarafsız, bağımsız bir yargı ve güçlü savunma umut ediyor ve diliyorum.  30 Ağustos’un hemen akabinde başlayan adli yılımızın 30 Ağustos, coşkusuyla geçmesini diliyor bize kutlu zaferimizi bahşeden, cumhuriyeti bize armağan eden önderimiz Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan savunmasında canını ortaya koymuş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

 

 

EMPERYAL OYUNLAR VAR

 

Biz millet olarak zorluğa alışığız. Uğruna mücadele edecek değerlerimiz var oldukça zafer bizimdir. Fakat bu değerler yıllanmış geleneklerle, çağları kapsayan anlayışla oluşur. Bugün en temel değerlerimizin dahi zarar gördüğü ağır bir dönemden geçmekteyiz. Hatta kutsalımız olan doğanın talan edildiği, yangınlara, sellere, emperyal oyunlara kurban edildiği talihsiz bir sınavdayız. Kurtuluş Savaşına emekleri ve cesaretleri ile damga vuran kadınlarımızın canice öldürüldüğü zamandayız.

 

 

ADALET İSTEMEK EN TEMEL HAK

 

 

İnsan için en temel ve haklı dilek adalet istemektir. Bir Baro Başkanının yapması gereken ise adaletin zaten var olduğu bir dünya da ,adaletin çok daha iyi tesis edilmesi adına profesyonel hukuki fikirler ortaya atmaktır. Son yıllarda vatandaşın adalete güven duymadığı ,adalete güven endeksinin çok aşağı seviyelerde olduğu, ağır işleyen bir adalet sistemimiz var . O yüzden bugün en basitini istiyorum yani adaletin kendisini.

 

 

Büyük Önderimizin dediği gibi ‘’Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunmaz’’ .Yargı adalet için vardır. Adalet, devletin temelidir. Biz avukatlar ise temelde ki en sağlam yapı taşıyız. Çünkü bağımsızlığımızı ,tarafsızlığımızı koruyanlarız. Bu uğurda mücadele edenleriz. Biz bir oldukça hiçbir dayatmaya boyun eğmeyiz , eğmeyeceğiz. O halde kendimize güvenmeye devam etmeli , gücümüzün farkında olmalıyız.

 

Ülkemizde de bir çok alanda sıkıntılar yaşamaktayız. Bu sıkıntıları aşmak, problemlerle baş edebilmek için birlik olmalı, ortak değerlerimizde birleşmeli ve hep birlikte mücadele etmeliyiz. İnanıyorum ki umut ettiğimiz, inandığımız, çalıştığımız müddetçe tüm zorlukların üstesinden geleceğiz.

 

BU YIL DA MÜCADELE EDECEĞİZ

 

Hukuk kurallarının tam olarak uygulanmasını sağlamak bizim kanundan doğan görevimizdir. Avukatlık Kanunu , barolara hukuk üstünlüğünü sağlamak, insan haklarını koruma görevi yüklemiştir. Hiç bir tarafa yaslanmadan, gündelik siyasete bulaşmadan, sadece hukukun yanında yer alarak bu kanuni yükümlülüklerimizi yerine getireceğiz. . Devletimize, cumhuriyetimize, Cumhuriyetin kurucu değerlerine ve evrensel ilkelere sahip çıkmaktan başka yolumuz ve çaremiz yoktur.  Güzel günlerin yakında olduğuna inanıyorum.” ORDU OLAY  

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SALDIRI GİRİŞİMİNİ KINIYORUZÖnceki Haber

SALDIRI GİRİŞİMİNİ KINIYORUZ

KUMRU’YA GÖLET YAPILIYORSonraki Haber

KUMRU’YA GÖLET YAPILIYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar