Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

TAM KAPANMA ESNAFI EZDİ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TAM KAPANMA ESNAFI EZDİ 
Abone ol
Deva Partisi Ordu İl Başkanı Ercan Öktenay, pandeminin (salgın) ilk gününden itibaren zaten zor durumda olan Ordu ve Giresunlu küçük esnaf özellikle tam kapanmayla birlikte ağır bir yükün altında ezilmeye başladığını söyledi.

Deva Partisi Ordu İl Başkanı Ercan Öktenay başkanlığında düzenlenen geniş katılımlı “çevrim içi” toplantılarla gündemdeki konular masaya yatırılıyor. Ramazan Bayramı öncesi düzenlenen ve yaklaşık üç saat yirmi dakika süren toplantıya Ordu ve Giresun il Başkan ve yönetimi ile ilçe başkanlarından oluşan 62 kişi katıldı.

 

Bölge Koordinatörü Metin Kaşıkoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen “zoom” toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Deva Partisi Ordu İl Başkanı Ercan Öktenay, tam kapanma döneminde Ordu il yönetimi olarak politika üretmeye devam ettiklerini belirterek, Ordu ve Giresun’un ülke genelinde yaşanan ekonomik ve sosyal olumsuzluklardan payını alan illerin başında geldiğini söyledi. Öktenay, “bu bağlamda  çevrim içi toplantımızı partimizin Sosyal Politikalar Başkanı sayın Selma Aliye Kavaf’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Deva Partisi Ordu ve Giresun il ve ilçe yönetimlerinden toplam 62 kişinin yaklaşık üç saat yirmi dakika süreyle adeta ‘beyin fırtınası’ estirdiği toplantı sonucunda başta ekonomik sorunlar olmak üzere toplumun tamamını ilgilendiren konulara ilişkin parti politikalarımızın, kamuoyunda gördüğü kabul, memnuniyet verici olarak değerlendirildi. Toplantımızın içeriği de ağırlıklı olarak ekonomiye yönelikti.” dedi.

TAM KAPANMANIN EKONOMİK BEDELİ

Pandeminin (salgın) ilk gününden itibaren zaten zor durumda olan Ordu ve Giresunlu küçük esnaf özellikle tam kapanmayla birlikte ağır bir yükün altında ezilmeye başladığını ifade eden Öktenay, “İflasa sürüklenen küçük esnafın yanı sıra çalışanların aldığı asgari ücretin insanca yaşam standartlarını karşılamadığı ortadadır. Küçük ve orta ölçekteki işverenin üzerindeki vergi, elektrik ve lojistik maliyetlerinin yüksek olması da ekonomik ve sosyal politikalardaki yetersizliğin göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

İşçi ve işveren kesiminin sorunlarının yanı sıra emekliler ile Z kuşağı temsilcilerinin farklı beklentilerinin irdelendiği toplantıda dikkat çeken bir başka detayın adalet vurgusu olduğunu söyleyen Öktenay, sözlerini sağlık, huzur ve hayır dolu bir Ramazan Bayramı dileyerek tamamladı. ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU TAKIMLARI BAL’A HAZIRÖnceki Haber

ORDU TAKIMLARI BAL’A HAZIR

BALIK FİYATLARI 25 İLA 50 LİRA ARASINDASonraki Haber

BALIK FİYATLARI 25 İLA 50 LİRA ARASINDA

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar