Ordu
DOLAR9.5448
EURO11.0832
ALTIN550.42

Tandoğan Tartışmalarla İlgili Açıklama Yaptı: ‘KUZEY YILDIZI EVİ PERŞEMBE’YE MAL OLMALI’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tandoğan Tartışmalarla İlgili Açıklama Yaptı: ‘KUZEY YILDIZI EVİ PERŞEMBE’YE MAL OLMALI’
Abone ol
Bir süre önce bir çok bölümünün Perşembede Çam Burnu mevkiinde çekimleri yapılan  “Kuzey Yıldızı “ adlı televizyon dizisi için yapılan ve yolu ile Evinde bir kısmının Çam Burnu mekânı sahibi İbrahim Kurt’un tapulu arazisi üzerinde bulunan küçük dizi evi paylaşılamıyor.

Malum dizinin çekimleri esnasında arazi sahibi İbrahim Kurt ile Ordu Büyükşehir Belediyesi ticari yan kuruluşu olan ORBEL şirketiyle yapılan anlaşma gereği inşa edilen ünlü dizi evini ilçe turizmine katkı sağlaması amacıyla “Kamu Yararı “oluşturduğu nedeniyle Perşembe Belediyesinin ilçeye kazandırmak için yaptığı hamle arazi sahibiyle arasında gerginlik yarattı.

İlçede Bilgi kirliliği yaşandığını ifade ederek konuya açıklık getirmek amacıyla bir açıklama yapan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan şöyle konuştu; Şu anda sosyal medyada ve kamu oyunda konu ile ilgili bilgi kirliliği var Perşembe Belediye Başkanı olarak buradan açıklıyorum ve bunun da kayıtlara böyle geçmesini istiyorum, orada söylendiği gibi “araziye çökme” falan yok onu bir kere ifade etmek isterim.

Kuzey Yıldızı adlı televizyon dizisinin bölümlerinin bazı bölümleri burada çekilmeye başlandığında  konu ilerleyince senaryo gereği buraya bir dizi evi yapılması gerekli oldu. İstenilen yerin deniz kıyısında olması ve yan tarafında da plajın olması nedeniyle en uygun yerin burası olduğu tespit edilerek  burası uygun görüldü  ve dizi ile ilgili küçük ev Büyükşehir Belediyesi tarafından onların isteği doğrultusunda buraya yapıldı. Ve de çok güzel bir yapı oldu.  Tabi bu şirin ev sayesinde, hem oradaki tesis  hem de Perşembe ve Ordu’muz adına güzel bir katma değer oldu.

Tabi burası yapılırken oraya bir yol gerekiyordu.  Yolun geçeceği güzergah şahıs arazisi olduğu için şahısla bir anlaşma yapıldı ve bu yol Büyükşehir Belediyemiz tarafından masraf edilerek  açıldı. Aşağıda da sahil kumluk plaj olduğundan da buralar değerlendirilmiş oldu. Zaten aşağıya inmeye yol da yoktu. Açılan bu yolla birlikte kıyılarımızı insanlarımıza açarız dedik  herkes özgürce denize girer güzel günler geçirir dinlenir dedik. Çünkü orada çok güzel bir alan vardı. Yıllardır el değmemiş hiç kullanılmamış gören bilen bile yoktu ama bu dizinin sayesinde  yapılan bu ev sayesinde buralar yeniden keşfedildi. ilçemizi ve hatta oradaki müessesenin de reklamını yaparak tüm Türkiye’ye tanıtmış oldu zaten mekan sahibi burayı bu yüzden onlara verdi.

Dizinin çekimleri sona erince  biz dedik ki bu yeri tanıtım amaçlı kullanalım kamu yararı gözetelim  ilçemiz adına ilimizi tanıtmak amaçlı  turizm amaçlı kullanalım dedik. Başka illerde ilçelerde dizilerin çekildiği ve halen inşaların ziyaret ettiği hatıra fotoğrafı çektirdiği oralara mal olmuş mekanlar var.  İnsanlar buralara girmek için beli bir ücrette ödüyorlar. Bunun örnekleri Ürgüp’te , Bursa’da Cumalıkızıkta, Güneydoğu’da bir sürü i  var.

HEM EVİ HEM PLAJI HALKA AÇACAĞIZ  

Bizim bütün amacımız burayı ilçe turizmine kazandırmak bütün kıyıları halka açtığımız gibi burayı da halka açacağız  ama  yer sahibi burayı kapattı burası benim tapulu arazim kimse giremez kimse yaklaşamaz dedi.  Biz de bunun üzerine dedik ki tamam tapulu arazisidir vermeye bilir ama biz burada plajı da halka açacağız hem de bu evin sayesinde ilçemizin tanıtımını yapacağız. Bizim yapacağımız tanıtımlarla hatta  bu durum   iş yeri sahibinin de ekonomik durumuna katkı sağlayacaktır. Ama her nedense buraya yapılan masrafı da görmezlikten gelip burayı benimsemek istedi. Biz kamu adına işlem yapmak istedik şahıs adına kendi adımıza işlem yapmak istemedik ki, dedik ki eğer vermiyorsa kanunla kamu yararı hakkını kullanalım kıyıyı denizi ve o dizi evini halka açalım. Burası bu ev  artık Türkiye’ye mal olmuş bir olaydı.

DEVLET KİMSENİZNİN ARAZİSİNE ÇÖKMEZ

Sanki bizim kötü bir  amacımız varmış gibi bizi suçlayıp ona sahip çıkmaya çalışıyor. Bizim için Belediye benim tapulu arazime çökmeye kalkıyor diye haberler geliyor. Devlet kimsenin arazisine çökmez  bu tabir çok yanlış  ve iftiradır. Ben bu gün belediye başkanıyım üç senem daha var. Belki üç senenin sonunda ben bu koltukta olmayabilirim. Belki o kendisi başkan olacak belki o bu koltuğa oturacak  bunun aynısına bakalım onlar düşünebilecekler mi.  ARİF KALAFAT ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MAYMUN BULUNDU KAYBEDEN ARANIYORÖnceki Haber

MAYMUN BULUNDU KAYBEDEN ARANIYOR

SHERLOCK HOLMES FİLMİNE KONU OLAN "DELİ BAL"DA ÜRETİM DÖNEMİ BAŞLADISonraki Haber

SHERLOCK HOLMES FİLMİNE KONU OLAN "DELİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar