Ordu
DOLAR12.4052
EURO13.9914
ALTIN715.05

TANDOĞAN YÜKSEK OKUL İSTEĞİNİ YİNELEDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TANDOĞAN YÜKSEK OKUL İSTEĞİNİ YİNELEDİ
Abone ol
Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan yüksekokul isteğini bölüm değişikliği yaparak yineledi.

Geçtiğimiz aylarda Perşembe’ye  Turizm Fakültesi isteğinde bulunan Başkan Tandoğan, Turizm Fakültesinin Güzelyalı’ya gittiğine dikkat çekerek  bu kez Perşembe’ye Adalet Yüksek okulu istedi. Tandoğan, Ordu Üniversitesi Rektörü Ali Akdoğan ve Üniversite Senatosuna söyle seslendi:

Ordu Üniversitesi kurulmadan önce ilçemizde 19 Mayıs Üniversitesine bağlı Fen Edebiyat Fakültemiz vardı. Ordu Üniversitesi kurulduğunda zamanın yetkili mercileri çok kıymetli hocalarımız bu üniversitenin kampüs içinde kurulması gerektiğini beyan ederek size Perşembe’ye mutlaka bir üniversite veya Meslek Yüksek Okulu kazandıracağız.  Perşembeyi bu konuda mağdur etmeyeceğiz diye vaatte  bulunarak  Fen Edebiyat Fakültemizi  buradan Ordu’ya  Ordu Üniversitesi kampüsü içine taşıdılar. Ama Perşembe’ye Perşembelilere  bizlere verilmiş sözleri vardı  bizler o sözlerin tutulmasını o sözlerin karşılığını bu gün istiyoruz. Çünkü, devlette verilen sözlerin devamlılığı  vardır ve bu  devamlılık esastır bizde şu anda yerel hizmet yapıyoruz. Belediye başkanıyız bizden önce sözleri verilen yarım kalan hizmetleri söz verildiği için takipçisi olduk ve bu gün o sözleri  yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz onun için devamlılık söz konusu olduğu için bizler bu sözün yerine getirilmesini istiyoruz. Hal böyle iken bizim yaptığımız  başvurulara şu ana kadar  bir cevap alamadık.

 

ATIL BİNALAR DEĞERLENDİRİLMELİ

Orduya Güzelyalı Mahallesine kurulan Turizm Fakültesinin  Perşembe’ye Perşembelilere yakışacağını bu ilçenin Cittaslow Sakin Şehir olması bu statüye tabi olması hasebiyle  Turizm Bakanlığınca  Turizm bölgesi ilan edilmesi sebebiyle  Turizm Fakültesinin Perşembede olmasını  ve burada sosyo-ekonomik yönden  daha verimli olabileceğini düşündük  ve bu vesile ile Ordu Üniversite Rektörlüğüne  iki üç sefer heyet halinde  İlçe Kaymakamımızla, Perşembe’nin ileri gelenleri ile  sivil toplum kuruluşlarımızla, meclis üyelerimizle beraber üç sefer gitmemize rağmen  bu istediğimiz ilgi görmedi ve en sonunda Turizm Fakültesini Altınordu’ya  kurulması için karar aldılar onu da saygıyla karşıladık  olabilir dedik. Biz bundan da vaz geçtik  şimdi biz diyoruz ki Perşembe’ye verilen sözün yerine getirilmesini talep ediyoruz  bunun içinde şu an yüzde 99 öğrenci doluluk oranı ile çalışan Adalet Meslek Yüksek Okulunu  Perşembe’ye istiyoruz. Bunun için her türlü alt yapımız var  eski Fen Edebiyat Fakültesinin bulunduğu bina şu anda atıl durumda boş olarak bekliyor, bir tanede yine yurt binamız var o da müsait durumda bekliyor. Bizler Perşembeli olarak öğrencilerimizin burada her yönden rahat edebilmeleri için her türlü fedakarlığa razıyız  onların yaşam standartlarına uygun yurt yapmayı da taahhüt ediyoruz  bu binaların değerlendirilmesini istiyoruz.

 

FAKÜLTE AÇILMAZSA ART NİYET ARARIZ

Üniversite Rektörlüğüne sunduğumuz teklif gerçekten cazip bir teklif  Üniversitenin kampüs dışındaki tüm masraflarını biz Perşembe’nin ileri gelenleri ve sivil toplum kuruluşları ile beraber karşılamak istiyoruz. Biz bütün bunların  altından başarı ile kalkacağımızı biliyoruz ve Üniversitenin bu teklifimize sıcak bakmasını temenni ediyoruz  çünkü, Perşembe Sosyo-ekonomik olarak da güçlü bir ilçemiz ve Perşembe Ordu’ya çok yakın, sosyal yaşantısıyla, tabiatıyla doğal güzelliği ile ve yerleşimi ile Ordu ile yakın ilişkisiyle Öğrencilerinde tercih sebebi olacaktır. Biz de belediye olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız öğrencilerimizin de tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğimizi biliyoruz  sonuçta Perşembe Ordu’nun bir mahallesi kadar Ordu’ya yakın bir ilçe eğer Güzelyalı’ya bir üniversite açılıyorsa beş kilometre uzaklığındaki bir ilçeye Perşembe’ye neden bir Adalet Meslek Yüksek Okulu açılmasın, bir Perşembeli olarak Perşembe’nin Belediye Başkanı olarak  burada hiçbir gerekçeyi  mazereti kabul etmiyoruz. O yüzden yetkililerin bizim bu teklifimizi iyi analiz etmelerini iyi araştırmalarını istiyoruz biz onlara altın tepside bir istek sunuyoruz  lütfen kabul buyursunlar  aksi takdirde biz bunda bir art niyet ararız  ben belediye başkanı olarak Perşembelilerin de isteği olan bu isteğimi Ordu Üniversitesi  Rektörümüze, Üniversitemiz  Senatosuna  iletmek istiyorum inşallah anlayışla karşılarlar dedi. ARİF KALAFAT ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İmzalar Genel Kurul SonrasıÖnceki Haber

İmzalar Genel Kurul Sonrası

KAÇAK KAZICILAR SUÇÜSTÜ YAKALANDISonraki Haber

KAÇAK KAZICILAR SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar