Ordu
DOLAR15.5469
EURO16.2266
ALTIN907.4
reader

TARİHİ CAMİ TARİH OLMADI 21 NİSANDA RESTORASYON BAŞLAYACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TARİHİ CAMİ TARİH OLMADI 21 NİSANDA RESTORASYON BAŞLAYACAK
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in Gürgentepe’deki tarihi cami ile ilgili iddialarını gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığından yapılan açıklama şu şekilde: Bazı basın yayın ve medya araçlarında, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in beyanıyla Gürgentepe ilçesinde bulunan tarihi Eskiköy Camii’nin restorasyon çalışmasıyla ilgili kamuoyunu yanlış bilgilendiren haberlere yer verilmiştir. Tarihi caminin restorasyon amaçlı sökülen ahşap malzemeleri numaralandırılarak koruma altına alınmış ve güvenli bir alanda bulunmaktadır.

21 NİSAN’DA ÇALIŞMA BAŞLAYACAK 

Şantiye kurulup montaj aşamasına gelinmesine rağmen olumsuz hava koşulları kurulan iskeleyi iki kez yıkıp dağıtmıştır. 01.12.2021 tarihinde yerinde yapılan incelemeler sonucunda olumsuz hava koşulları çalışmaya müsaade etmediği için işin süresinin 21.04.2022 tarihine kadar durdurulmasına karar

verilmiştir. 21.04.2022 tarihinden sonra işin yapımına başlanılacak olup 60
gün içerisinde ise tamamlanacaktır.

YIKINTI YOK O ŞANTİYE İSKELESİ

Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda görülen yıkıntı, şantiye iskelesidir. Cami ahşap malzemeleri ve akşamları değildir. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak tarihi eserlerin geleceğe kazandırılması konusundaki hassasiyetimiz tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir.

TARİHE SAĞIMIZ ORTADA

Özellikle tarihi Çaybaşı Çayır Camii, tarihi İkizce Laleli Camii, tarihi Gülyalı Kestane Merkez Camii restorasyonları aslına uygun olarak gerçekleştirilmiş ve ibadete açılmıştır. Altınordu ilçemizdeki tarihi
Eskipazar (Bayramlı) Camii’nin restorasyonu da ayrıca devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “ ORDU OLAY


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞİRKETLERİ ZENGİNLEŞTİRİYOR’Önceki Haber

‘ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞİRKETLERİ Z...

SEVİNÇ VE GÖREN VEDA EDECEKSonraki Haber

SEVİNÇ VE GÖREN VEDA EDECEK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar