Ordu
DOLAR9.5251
EURO11.0566
ALTIN546.91

TARIM BAKANLIĞI’NA FINDIK ÇALIŞTAYI ÇAĞRISI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TARIM BAKANLIĞI’NA FINDIK ÇALIŞTAYI ÇAĞRISI
Abone ol
Aynı zamanda fındık ihracatçısı olan Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın fındık çalıştayının  yapılması çağrısı yaptı.

Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın şu ifadeleri kullandı: Bizce, Ulusal Fındık Çalıştayı’nı yeni sezon öncesinde yapmakta fayda vardır. Fındık sektöründe her sezon öncesi rekolteyle başlayan fiyat beklentisiyle devam eden sürecin tam içinde olduğumuz aylara girdik. Tüm kesimlerle görüşüyoruz. Sıcak tartışmalar başladı çoktan başladı bile. Tüm bunların içinde bizim de birçok kez dile getirdiğimiz ve yazığımız gibi Tarım Bakanımız ve TMO Genel Müdürümüzün söz verdiği gibi Ulusal Fındık Çalıştayı’nı fındığın merkezinde Ordu’da başlatmıştık. Sonrasında dönüşümlü olarak birer yıl arayla en çok fındık yetiştiren iki kent Ordu ve Giresun’da yapılacak sözü verildi. Ancak tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de saran virüs nedeniyle geçen yıl yapılmadı.

Yeni sezona iki buçuk ay kadar bir zaman kalmışken bakanlık ve TMO katında verilen fındık çalıştayı sözünü hatırlatalım. Bu organizasyonu üretici temsilcileri, borsa başkanları, ziraat odası başkanları, fındık ihracatçı birliği başkanları ve tüm paydaşları topladığı ve herkesin eteğindeki taşı döktüğü zeminler olduğu için önemsiyoruz. Çünkü ülkemizin fındıktaki kazanımlarını ve rekabetçi özelliğini korumak için doğru politikalar üretmek adına fındık ailesinin tüm paydaşlarla toplanmasında büyük fayda vardır. Bu çağrıyı bir kez daha tekrarlayalım.

Gelin pandemi (salgın) nedeniyle ara verilen fındık çaliştaylarımıza bıraktığımız yerden devam edelim. Tarım Bakanlığı başkanlığında taraflar, tüm paydaşlar toplanarak herkes eteğindeki taşları, beklentilerini görüş ve önerilerini dile getirsin. Aksi halde paydaşlar birbirlerinden gittikçe uzaklaşacaklar bu da karşılıklı diyaloğu değil de düşmanlığı geliştireceğiz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜRETİCİYİ MEMNUN EDECEK RAKAM 30 TL’DİRÖnceki Haber

ÜRETİCİYİ MEMNUN EDECEK RAKAM 30 TL’DİR

OSB’YE İKİ YENİ MERKEZ KURULACAKSonraki Haber

OSB’YE İKİ YENİ MERKEZ KURULACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar