VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.1088
EURO18.2134
ALTIN1016.8
reader

TEKELE HEP BERABER DUR DİYELİM ÇAĞRISI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TEKELE HEP BERABER DUR DİYELİM ÇAĞRISI
Abone ol
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, bir açıklama yaparak fındıkta tekele karşı birlik içinde mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.   

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Akça şu açıklamayı yaptı: “Bir musibet, bin nasihatten iyidir” dermiş atalarımız. Ne kadar da haklı olduklarına şahit oluyoruz bu günlerde.

Göreve geldiğimiz günden beri her ortamda dile getiriyoruz, bu tekelci zihniyete hizmet etmeyin, elinizdeki hazinenin kıymetini bilin üretici, işini düzgün yapan tüccar, sanayici ve ihracatçı bir olalım en büyük üreticisi olduğumuz ürünümüze sahip çıkalım ve ürünümüzü hak ettiği değerden satalım, hem üretici kazansın, hem sizler kazanın, hem de ülkemiz kazansın diyoruz.

AT GÖZLÜĞÜ İLE BAKMAYIN

Fakat tekelci firmanın ülkedeki iş birlikçileri kendinin kazandığını zannettiği üç beş kuruş uğruna üreticinin, tüccarımızın, sanayicimizin, ihracatçımızın ve ülkemizin paralarını hizmet ettiği tekelci zihniyetin cebine dolar olarak indirdiğinin farkında bile değil!!!

İleride yaşanacak sıkıntılar aslında bu günden görülüyor fakat ortama “at gözlüğü “ile bakanlar yaklaşan ve ileride kendi ticaretlerini bile bitirecek tehlikenin farkında bile değiller.

TÜCCARI DA DEVREDEN ÇIKARACAK

Tekelci ağa babanız iyi tarım uygulaması altında ülkemizin verimli bahçelerini tespit ediyor ve üretim alanında da tekelci zihniyetini hayata geçirerek kendi ihtiyacını görecek üretici konumuna geçmeye ve üretimi de eline geçirmeye çalışıyor ve bunun planlarını yapıyor ayrıca kendisi taban fiyatı açıklama cüretinde bulunup tüccarımızı, sanayicimizi ve ihracatçımızı da boyunduruk altına alıyor ve iş birlikçilerini de kullanıp ülkemizin en önemli tarım ürünü olan fındıktan kazandığı dolarları cebine indiriyor.

BUGÜN DUR DEME ZAMANI

Hem ihracatçı hem de ithalatçı pozisyonunda olan bu tekelci zihniyete artık” dur” deme vakti gelmiş de geçmektedir bile. Samimi olan her kesim bir araya gelelim gerek hukuksal gerekse de hükümet nezdinde yapılması gereken ne varsa birlikte hareket ederek üreticimizin, tüccarımızı, sanayicimizin ve ihracatçımızın geleceğini kurtaralım. Bu süreç sıkıntılı ve meşakkatli olacaktır ama sonucunda kazanan bizler ve ülkemiz olacaktır.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2023 SEÇİMLERİNDE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZÖnceki Haber

2023 SEÇİMLERİNDE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ

1 LİRA BORÇ ALMADAN 1 LİRA FAİZ KULLANMADAN 1 LİRA KREDİ ÇEKMEDEN…  Sonraki Haber

1 LİRA BORÇ ALMADAN 1 LİRA FAİZ KULLANMA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar